Atklās starptautisko Pianisma zvaigžņu festivāluNo 9. līdz 18. martam ar deviņiem koncertiem Rīgā, Liepājā un Ventspilī sadarbībā ar klavieru ražotājiem "Fazioli" un "Schimmel" norisināsies XX Starptautiskais Pianisma zvaigžņu festivāls, apaļajā jubilejā publikai piedāvājot ģeniālu mūziku augstas raudzes mākslinieku izpildījumā.

Festivāla jubilejā savu sniegumu rādīs  no iepriekšējiem festivāla gadiem – francūziete Brižita Anžerera, lietuvietis Petrs Geņušs, Krievijas pārstāvis Antons Ļahovskis un daudzi citi jau publikas iemīļoti mākslinieki. Pirmo reizi Latvijā koncertēs mazais brīnumbērns – 11 gadīgā Umi Gareta no ASV, spožā Keti Krīra no Luksemburgas un vēl citi pianisti.

Solo koncertus Liepājā sniegs klavieru duets no Baltkrievijas – Natālija Kotova un Valērijs Borovikovs, Šopēna mūzikas meistars Pjetro de Maria no Itālijas, arī lieliskā poļu māksliniece Beata Biliņska. Festivālā pasaules pirmatskaņojumu piedzīvos komponista Riharda Dubras rakstītais Trešais Liepājas koncerts, kā arī pirmo reizi Latvijā skanēs pasaulē pazīstamā poļu komponista Voiceha Kilara Otrais klavierkoncerts.

Džeza mīļotājiem būs iespēja baudīt Liepājas Simfoniskā orķestra sniegumu programmā ar kolorīto dāņu džezmeni Nikolaju Bensonu, kas vienlaikus iejutīsies gan pianista, gan diriģenta lomā. Koncertprogrammu papildinās arī samtainā vokāla īpašniece Amber, grieķu izcelsmes kontrabasists no Ņujorkas džeza skatuves – Petros Klampanis, kā arī lieliskais sitaminstrumentālists Artis Orubs. Pirmo reizi gan festivālā, gan Liepājā vispār koncertēs "Xylem Trio" – brāļi Petrauski un Rihards Zaļupe.

Liepājas Simfoniskā orķestra vadītājs Uldis Lipskis ar nepacietību gaida tuvojošos festivālu: "Pirmo reizi vedīsim festivālu uz Rīgu. Galvaspilsētas publikai esam sagatavojuši īpašu koncertprogrammu, kas lieliski reprezentē visu festivāla būtību – klasiskas vērtības, spožus, pasaulē sevi jau pierādījušus pianistus, kā arī uzlecošas zvaigznes. Arī vienīgais festivāla koncerts Ventspili solās būt ļoti interesants. Baltkrievu klavierduets ir sagatavojis īpašu koncertprogrammu džeza noskaņās."

Biļetes uz festivāla koncertiem var iegādāties visās "Biļešu paradīzes" kasēs. Uz koncertu Ventspilī – "Biļešu servisā". Tiek piedāvāti arī divi dažādi abonementu veidi.
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas