Valkā muzicēs 150 jauniešu liels orķestris


Sestdien, 3.martā plkst.16:00 Valkas pilsētas kultūras namā (Emīla Dārziņa ielā 8, Valkā) notiks XII Vidzemes jauniešu kamerorķestru festivāls. Tajā uzstāsies dalībnieki no Cēsīm, Madonas, Ogres, Siguldas, Krimuldas, Limbažiem, Valmieras un Valkas.


Šis festivāls ir „ceļojošs” un notiek tajās pilsētās, no kurām ir orķestri. Līdz šim festivāls ir noticis Cēsīs, Madonā, Ogrē, Valmierā, Siguldā un Lēdurgā – vairākās pilsētās jau divas reizes. Valkā gan pagaidām vēl nav orķestra, bet festivālā plāno piedalīties Jāņa Cimzes Valkas Mūzikas skolas vijolnieku ansamblis. Iespējams, ka tieši šis festivāls kļūs par pamudinājumu orķestra izveidei Valkā, kā tas jau ir noticis vairākās citās skolās.


Kamerorķestru festivāls aizsākās 2000.gadā Cēsīs, kur muzicēja Cēsu, Valmieras, Madonas un Ogres orķestri. Vairāki orķestri festivālam ir pievienojušies vienu vai vairākus gadus. 2011.gadā festivālā piedalījās 6 orķestri. No kādreizējā Rīgas rajona orķestra ir izveidojušies vairāki patstāvīgi orķestri.


XII Vidzemes jauniešu kamerorķestru festivālā katrs orķestris atskaņos 15 minūšu programmu atsevišķi, bet festivāla galvenais notikums būs apvienotais orķestris koncerta noslēgumā. Programmā skanēs gan klasiķu, gan mūsdienu autoru skaņdarbi.


Vidzemes jauniešu kamerorķestru festivāls ir kļuvis par tradicionālu pasākumu un ir vienīgais šāda veida pasākums Latvijā, tāpēc visi interesenti tiek laipni aicināti izbaudīt grandioza jauniešu simfoniskā orķestra sniegumu.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas