Atklāts gaismas festivāls “Staro Rīga 2012”


Ceturtdien, 15. novembrī, atklāts gaismas festivāls "Staro Rīga", kas Latvijas galvaspilsētā šogad būs baudāms līdz 18. novembrim. Festivāla laikā gaismas objekti pilsētā iedegsies ik vakaru plkst. 18 un priecēs skatītājus līdz plkst. 23.


Īpaša festivāla diena būs 17. novembris, kad, pievienojoties starptautiskai akcijai, festivālā tiks atzīmēta Starptautiskā priekšlaicīgi dzimušo bērnu diena. Šajā vakarā Pārdaugavā tiks īstenots šovs "Pagarinātā diena", kā arī pirmo reizi pilsētas iedzīvotāji un viesi ieraudzīs "Latvijas Tiltu" dāvanu valsts svētkos – izgaismotu Vanšu tiltu.


Vanšu tilts ir viens no objektiem, kas paliks arī pēc festivāla noslēguma un pilsētu krāšņos ilgtermiņā. Ilgtermiņā paliks arī Rīgas Doma baznīcas vitrāžu izgaismojums, "Saules pulkstenis – Origo Universi" Stacijas laukumā pie tirdzniecības centra "Origo" un ar ielu vingrošanas rīkiem aprīkota vieta Stabu ielā.


Turpinot Eiropas kultūras galvaspilsētas radoši informatīvās telpas tradīcijas, Rīgas centrā pie Raiņa pieminekļa festivāla "Staro Rīga" laikā darbosies "", kas festivāla dienās darbosies kā centrālais informācijas punkts, kur ikviens varēs saņemt objektu karti un programmu, uzzināt visu par festivāla īpašajiem notikumiem, sabiedriskā transporta kustību un laika ziņas, kā arī lietot "Lattelecom" bezmaksas bezvadu internetu.


Gaismas festivāla informatīvie "1188" centri darbosies arī pie "Laimas" pulksteņa un Rātslaukumā. Ar gaismas festivāla "Staro Rīga" objektiem var iepazīties festivāla mājaslapā "www.staroriga.lv".


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas