Latvijas Nacionālā mākslas muzeja dāvana un darba laiks svētkos


Latvijas Republikas proklamēšanas dienā, 18. novembrī, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs dāvina visiem saviem apmeklētājiem iespēju apskatīt Jura Utāna personālizstādi "Utāns glezno un uzvar!" LNMM izstāžu zālē "Arsenāls" (Torņa ielā 1) no plkst. 12.00 līdz 17.00 par īpašu cenu – LVL 1,00.


Ekspozīcija demonstrē mākslinieka pēdējos gados tapušos darbus, kuri parāda, ka viņš ir uzticīgs savai groteskai aktualitāšu interpretācijai un trāpīgi akcentē iracionalitāti apkārt notiekošajā. Attālinoties no ikdienas un veidojot ironiskas un absurdas sižetiskas kombinācijas, gleznotājs rada "sirreālu realitāti", filozofē par dzīves pamatvērtībām.


Ar sev raksturīgiem paņēmieniem Utāns konfrontē dažādus sabiedrības locekļus – vienā ainā darbojas elegantie glancētu žurnālu personāži un draudīgi tehnokrātiski tēli, kas personificē apšaubāmus ētiskus ideālus un personības degradāciju.


Šī ir pirmā tāda mēroga Jura Utāna gleznu izstāde, kas apliecina 20. gadsimta 80. gadu otrajā pusē popularitāti guvušā mākslinieka radošā spēka pilnbriedu. 18. novembris ir izstādes pēdējā diena.


Svētku dienā skatītājiem no plkst. 10.00 līdz 18.00 būs atvērtas arī pastāvīgās ekspozīcijas un izstādes Mākslas muzejā "Rīgas Birža" (Doma laukumā 6), bet no plkst. 18.00 līdz 23.00 Biržas ātrijā festivāla "Staro Rīga" ietvaros būs iespējams vērot iespaidīgu audiovizuālu performanci "Gondola".


18. novembrī apmeklētājiem būs slēgta LNMM galvenā ēka (K. Valdemāra ielā 10a), Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs (Elizabetes ielā 57a, dz. 26), Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs (Skārņu ielā 10/20). Taču visi festivāla "Staro Rīga" dalībnieki no plkst. 18.00 līdz 23.00 varēs piedalīties interaktīvu skaņu, gaismas un video instalāciju līdzveidošanā gan uz LNMM galvenās ēkas lielajām kāpnēm, gan uz Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja fasādes sienas.


Pirms un pēc svētku dienās visu LNMM muzeju darba laiks paliek bez izmaiņām, izņemot Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzeju, kurš 17. novembrī strādās par vienu stundu mazāk – no plkst. 11.00 līdz 17.00.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas