Atrakcijas Rīgā izbraukā Nordeķu parkuPārdaugavā lielāko daļu Nordeķu parka aizņem nesen uzstādītas atrakcijas, kas gan tur atrodas uz laiku. Tās novietojot, tika izdangāts zāliens, taču pašvaldības aģentūras Rīgas dārzi un parki vadītājs Agnis Kalnkaziņš saka – par postījumu novēršanu ir samaksāts.

Vairāki vietējie iedzīvotāji gan nebija iepriecināti, ieraugot, kā izrakņāta atpūtas vieta, bet daudzbērnu tēvs Arnis filozofiski komentēja: «Visiem vajadzīga maize un izpriecas, tajā skaitā arī bērniem. Ja visādi fotomotoloto pulciņi maksā desmitiem latu, tad te par dažiem latiem var izpildīt pienākumu pret bērniem.»

«Izbraukā, bet samaksās, un mēs atjaunosim,» A. Kalnkaziņš neizklausās uztraucies par melnajām sliedēm, kuras bija iebrauktas parka zālienā. Rīgas domē informē, ka atļauja dota SIA MirikL, ar kuru sazināties vismaz vakar nebija iespējams. Taču A. Kalnkaziņš par šo firmu izsakās atzinīgi – tā atrakcijas pilsētas zaļajā zonā dažādos mikrorajonos uzstādījusi ne reizi vien un ar maksājumiem nekavējas, tāpēc pašvaldības aģentūra var atjaunot un uzkopt teritoriju pēc atrakciju novākšanas. «Šajos krīzes apstākļos tas ir neliels labums. Ja postījums ir, par tā novēršanu jāmaksā. Ja iemaksā šo naudu, man ir ko maksāt saviem cilvēkiem papildus. Un varam arī kādu celiņu atjaunot, plāksnes nopirkt,» viņš stāsta.

Pašvaldības aģentūras vadītājs pikti atgādina dažu ministriju praksi brīvdienās rīkot pasākumus Rīgas dārzos vai parkos un ierosināt, lai dārznieki pēc tam sakopj teritoriju bez samaksas. «Kad svinēja Eiropas piecus gadus [Latvijas dalības Eiropas Savienībā piecgadi 2009. gadā], ministrijas mums nemaksāja, Ārlietu ministrija prasīja, lai [Vērmanes] parku sestdien un svētdien par velti nokopj,» saka A. Kalnkaziņš.

Galvaspilsētas iedzīvotājiem ir dažāda attieksme pret atrakciju parku izvietojumu un piedāvājumu. Piemēram, gada sākumā Rīgas centrā, Esplanādē, tiešā skolu tuvumā bija izvietota atrakcija, kas daļai vecāku atgādināja azartspēles – automātos bija jāiemet nauda un varēja vinnēt dāvaniņu. Pavasarī diskusijas raisīja arī atrakciju novietojums iepretim Raiņa piemineklim. Vārdu pārmaiņā ar Rīgas domi iesaistījās pat kultūras ministre Sarmīte Ēlerte. «Londonā ir Lielā Acs, kur visi stāv rindā, bet Rīgā – panorāmas ratu nedrīkst! Ja cilvēki nāk, bērni nāk, tad pieprasījums ir,» rezumē A. Kalnkaziņš.

Avots: nra.lv
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas