Atzīmēs Marka Rotko 110.dzimšanas dienu


9. Starptautiskajā mākslas rezidencē "Marks Rotko 2013" piedalīsies mākslinieki no deviņām pasaules valstīm, tiks atklātas vairākas izstādes, tostarp Rīgā, un svinēs Rotko 110.dzimšanas dienu.


Pēc mākslinieku sagaidīšanas lidostā "Rīga" 6.septembrī ar diviem pasākumiem rezidence pieteiks sevi Rīgā. Latvijas Nacionālās bibliotēkas telpās (LNB) K.Barona ielā 14 tiks atklāta izstāde "Marks Rotko un amerikāņu abstraktais ekspresionisms", kur būs skatāmas trīs lielformāta mākslinieka darbu reprodukcijas un grāmatas par Marku Rotko un amerikāņu abstraktajiem ekspresionistiem no LNB un Rotko Mākslas centra bibliotēkas krājuma. Savukārt Eiropas mājā, Aspazijas bulvārī 28, tiks atklāta centra kolekcijas izstāde un būs iespēja tikties ar rezidences dalībniekiem.


7. septembrī (Daugavpils, DMRMC) plkst. 16.00 notiks rezidences oficiālā atklāšana, kur brīvā gaisotnē Rotko centra pagalmā notiks visu rezidences dalībnieku, rezidences organizēšanā iesaistīto pušu un visu interesentu tikšanās.


13. septembrī Rīgā, Esplanādē, notiks Daugavpils un Rotko centra uzvedums–prezentācija, piesakot sevi kā "Rīga 2014" dalībnieku.


17. septembrī no plkst. 16.00 – 19.00 (Daugavpils, DMRMC) "Neformālā galerija", kurā mākslinieki – rezidences dalībnieki prezentēs savu radošo darbību, un diskutēs ar Daugavpils un reģiona māksliniekiem par laikmetīgās glezniecības procesiem.


Ielūkoties rezidences mākslinieku darba procesā katrs interesents varēs 21. septembrī no plkst. 14.00 - 16.00. (Daugavpils, DMRMC).


23. septembrī no plkst. 17.00 - 19.00 (Daugavpils, DMRMC) tikšanās ar Izi Morgenšternu (Isy Morgensztern), filosofijas doktoru un Parīzes universitātes pasniedzēju, daudzu filmu autoru un režisoru, kas ilgu laiku sadarbojās ar TV kanālu Arte. Tikšanās laikā varēs noskatīties viņa filmu "Marks Rotko, abstraktais humānists" un piedalīties sarunā ar režisoru.


24. septembrī Daugavpils pilsētas domē notiks "Rotko lasījumi". Pasākuma galvenie ziņotāji būs Jorkšīras skulptūru parka izpilddirektors Pīters Murejs (Peter Murray) un Morgenšterns.


Savukārt 25. septembrī Rotko mākslas centrā iecerētas Rotko 110.dzimšanas dienas svinības. Jau no plkst. 12 notiks "Latvijas Pasta" sadarbībā ar Rotko Mākslas centru izdotās Rotko veltītās pastmarkas ar 60 santīmu nominālu pirmās dienas dzēšana. Pastmarkas māksliniece ir Līga Čible. Plkst.16 tiks atklāta rezidentu darbu izstāde "Marks Rotko 2013". Plkst. 17 Rotko centra koncertzālē notiks angļu improvizētās mūzikas kolektīva AMM koncerts sadarbībā ar festivālu "Skaņu mežs", bet plkst. 19 gaidāms pasākuma kulminācijas pārsteigums, norādīja Goldberga.


Starptautiskās mākslas rezidences "Marks Rotko 2013" ir ikgadējas, līdz šim tās bija zināmas kā starptautiski plenēri Marka Rotko zīmē.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas