Austra Pumpure un Austrasbērni aicina uz koncertu


Ceturtdien, 6. decembrī, plkst. 20 uz sadziedāšanos Latvijas 1. rokkafejnīcāā visus mīļi aicina Austra Pumpure un Austrasbērni.


Šajā dziesmu vakarā, kas notiks Austras dzimšanas dienas noskaņās, pulcēsies gan jaunie, gan jau labi zināmie Austrasbērni. Kā jau Austras koncerts, tas mazāk būs koncerts tā ierastajā izpratnē, vairāk – sirsnīga, noskaņu bagāta saruna ar klausītāju. Un kā tas notiek sarunās, tās veido klātesošie cilvēki un situācija.


Viena no Austras mīļākajām dziesmām (tādu gan viņai, jāatzīst, ir daudz) ir dziesma par visskaistākām ogām pasaulē, par pīlādžiem. Arī Austru pašu mēs varam redzēt kā pīlādzi, kas, pateicoties gan savu krāšņo ogu ķekariem, gan tam piedēvētajām mistiskajām spējām, ir viens no skaistākajiem un valdzinošākajiem kokiem. Mitoloģijā – mājas svētība, mājas sargs, mošķu padzinējs, zibens spēriena novērsējs...


Mājas svētība un sargs dziesminiece ir arī saviem Austrasbērniem – tā ierasts dēvēt Austras audzēkņus, kas mācījušies vai mācās šobrīd pie viņas spēlēt ģitāru un dziedāt. Taču pati Austra šo jēdzienu labprāt paplašina, sakot, ka Austrasbērns, tas ir pasaules uzskats, un ka viņa varētu būt, piemēram, Austrasbērns numur viens, jo mēs visi esam Austrasbērni, visi, kas mīlam dziesmu un līdzīgi domājam, dzīvojam.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas