“Baltā nakts” Rīgas Porcelāna muzejā, Rīgas Sv. Pētera baznīcā un kultūras centrā “Imanta”



Sestdien, 6. septembrī notiks BALTĀS NAKTS pasākums „Pil(n)mēness” Rīgas Porcelāna muzejā, bahiānu dziedājumu koncertiem Rīgas Sv. Pētera baznīcā un ēnu izrādi „Tikai šajos logos” kultūras un atpūtas centra "Imanta" fasādes logos.

Rīgas Porcelāna muzejā no plkst. 19.00 līdz 23.00 ikviens interesents aicināts aplūkot kinētisku keramikas instalāciju pasākumā „Pil (n) mēness”. Kustīgais keramikas objekts veidots izmantojot dažādus priekšmetus ar noteiktu šķidruma caurlaidību un sašķidrinātu (baltās keramikas) lejmasu, kas pakāpeniskā pilēšanas procesā uz īpaši sagatavotas plaknes veidos kompozīciju, kas rosinās asociācijas ar mēness virsmas reljefu. Mākslas darba autores – jaunās keramiķes Sigita Olte, Madara Rozentāle, Ilma Strazdiņa un Katrīna Zaļuma. Rīgas Porcelāna muzejā apmeklētājiem būs iespēja apskatīt arī keramiķa Daiņa Lesiņa personālizstādi „Ēnas”.

Rīgas Sv. Pētera baznīcā meditatīvu skaņdarbu programma un bahiānu dziedājumi koncertos plkst. 19.30, 20.30 un 22.30, kuros klausītājus priecēs lieliskās balss īpašniece, operdziedātāja Evita Zālīte kopā ar Kaspara Zemīša virtuozo ģitārspēli, kā arī čellistu Aivaru Paukšēnu. Koncertprogrammas skaņdarbu aranžējumus veidojis Kaspars Zemītis. Ikvienam koncerta apmeklētājam būs iespēja aplūkot arī starptautisko ceļojošo izstādi „Daba jūgendstilā”, kas Rīgas Sv. Pētera baznīcā skatāma vairs tikai līdz 7. septembrim.

Kultūras un atpūtas centra "Imanta" fasādes logos no ēkas ārpuses ēnu izrāde „Tikai šajos logos” (pieci seansi laikā no plkst. 21.00), apvienības „Teātris azotē” vizuālā izrāde (plkst. 18.00 un 22.00) un iespēja kopā ar izrādes aktieriem darboties ēnu teātra darbnīcā (plkst. 20.00). Latvijas un Vācijas jauniešu kolektīvu kopdarbs režisora Arņa Miltiņa muzikālā deju uzvedumā „Garais starpbrīdis. Atbalss tviterī” (plkst. 19.30). Baltā papīra darbnīca un informatīva izstāde „Kultūras skatlogi”.

Ieeja pasākumos bez maksas.

Mūsdienu kultūras foruma Baltā nakts tradīcija aizsākās 2002. gadā Parīzē, drīz vien popularitāti gūstot arī Briselē, Romā, Madridē, Rīgā un citur. Tā ir viena nakts gadā, kad pilsētnieki tiek aicināti izjust radoša nomoda stāvokli, kas maina iesīkstējušus priekšstatus par apkārtējo vidi un kultūras dzīvi tajā. BALTĀ NAKTS šogad iedvesmu smēlusies no pasaules kino klasikas bestsellera - 1902. gadā Francijā uzņemtās zinātniskās fantastikas filmas "Ceļojums uz Mēnesi" (Le Voyage Dans La Lune, režisors Žoržs Meljess). Filmas atpazīstamais vizuālais tēls – raķetes savainota mēness seja kļuvusi par pasākuma simbolu.

Foto: Publicitātes
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas