Tiks atklāta keramiķa Daiņa Lesiņa personālizstāde „Ēnas”Piektdien, 5. septembrī plkst. 17.00 Rīgas Porcelāna muzejā tiks atklāta keramiķa Daiņa Lesiņa personālizstāde „Ēnas”.

Izstāde „Ēnas” ir jauna un šogad tapusi porcelāna darbu kolekcija, kuras ietvaros tās autors radis sakarības starp gaismu, ēnu un formu. Tas ir trīsdimensionāls ēnas atspoguļojums porcelānā caur formu, krāsu un faktūru, kas ir mākslinieka spēcīgākie izteiksmes līdzekļi. Tie vislabāk raksturo viņa rokrakstu monolītās un pārliecinošās keramikas formās, kas ekspresīvi apstrādātas ar krāsainām glazūrām. „Ēna – tā ir ilūzija par realitāti, mirāža par iecerēm, sapņiem, domām un sajūtām. Tas ir iluzors ceļojums, lai apmierinātu slāpes pēc jaunām garīgām atklāsmēm,” tā mākslinieks Dainis Lesiņš par personālizstādi „Ēnas”.

Mākslinieks Dainis Lesiņš ir viens no vadošajiem Latvijas keramiķiem. Kopš 2000. gada Latvijas Mākslas akadēmijas Keramikas katedras vadītājs, 2008. gadā ievēlēts par profesoru. Sarīkojis vairāk nekā desmit personālizstādes, regulāri piedalās izstādēs un simpozijos Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Krievijā, Baltkrievijā, Somijā, Zviedrijā, Francijā un Polijā.
Šogad Latvijas Mākslas akadēmijas keramikas katedra atzīmē savas pastāvēšanas 90 gadu jubileju. Mākslinieka Daiņa Lesiņa personālizstāde „Ēnas” Rīgas Porcelāna muzejā ir likumsakarīgs ievads keramikas svētku pasākumiem šoruden.

Izstāde apskatāma līdz 12. oktobrim.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas