“Baltā nakts” šogad norisināsies no 5. uz 6. septembri“Baltā nakts” ir kļuvusi par gaidītu un neatņemamu kultūras notikumu Rīgā, katru gadu septembra sākumā. Šogad forums norisināsies jau desmito reizi, sestdienas naktī no 5. uz 6. septembri.

Tajā apstiprināti 20 pamatprogrammas projekti, kurus īstenos vietējie mākslas un kultūras dzīves organizatori, kā arī starptautiski mākslinieki. Programmas norises koncentrēsies Rīgas centrā, Vecrīgā, Spīķeros un tuvajā Pārdaugavā.

Foruma “Baltā nakts” programma šogad tiek veidota, iedvesmojoties no tēmas “Gaisma”. Saturiskā tēma izraudzīta, atbalstot Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācijas (UNESCO) izsludinātā Gaismas un gaismas tehnoloģiju gada ideju.

Plašāka informācija par mūsdienu kultūras foruma “Baltā nakts 2015” programmu un norisēm www.baltanakts.lv.

“Baltā nakts” Rīgā notiks desmito gadu pēc kārtas un tā ir daļa’no starptautiska projekta ”Eiropas Baltās naktis”, ko aizsākušas piecas Eiropas galvaspilsētas – Brisele, Madride, Parīze, Rīga un Roma. “Balto nakšu” stafeti Eiropā pārņēmušas arī Amsterdama, Bukareste, Portu un Valeta, bet citviet pasaulē tām pievienojušās Toronto, Tokija, Monreāla un citas pilsētas.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas