Baltijas baleta festivāls šogad – No klasikas līdz avangardam


Jau 18. gadu pēc kārtās Rīgā un citās Latvijas pilsētās norisināsies Starptautiskais Baltijas Baleta festivāls "No klasikas līdz avangardam", vēsta festivāla organizatori.


Ar tradicionālo festivāla atklāšanu t/c "Origo" Rīgas dzelzceļa stacijā 22. aprīlī aizsāksies baleta svētki divu nedēļu garumā ne tikai galvaspilsētā, bet arī ar viesizrādēm Latvijas novadu centros –


"Pavasarī jau astoņpadsmito reizi Rīgā un visā Latvijā gaidāmi baleta svētki, kas šo mākslas žanru ikgadu parāda kā daudzveidīgu, spēcīgu, krāšņu, sajūtām un atklājumiem bagātu mākslas žanru. Ceru, ka arī šogad skatītājiem tas būs aizraujošs piedzīvojums," akcentē festivāla direktore Lita Beiris.


Festivāla ietvaros mūsdienu deju grupa no Norvēģijas Jo Stromgrena vadībā uzstāsies ar izrādēm "Ping Pong" un "Football", kā arī Dānijas deju grupa "Kasandra" priecēs skatītājus Rīgā, Valmierā, Rēzeknē un Liepājā. Savukārt ar interaktīvo atrakciju "Krēsli" Sarānas pilsētas Theatre de la Tete Noire (Francija) viesosies Rīgā un Kuldīgā.


Savukārt 30. aprīlī Preiļu novada Kultūras centrā un Rīgas Kongresu namā 1. maijā uzstāsies ASV deju grupas "Step Africa".


Viena no spilgtākajām festivāla iezīmēm ir daudzveidība, kas izpaužas ne tikai dejā. Festivāla ietvaros būs apskatāma Ķīnas fotomākslinieku izstāde, Bruno Birmaņa fotoizstāde "Ballet.Beyond" ("Balets.Viņpus"), kā arī Mākslas akadēmijas Dizaina un Vizuālās nodaļas studentu izstāde "Dejas tēls vizuālajā mākslā un dizainā". Mencendorfa namā mākslas cienītājiem būs skatāma Rīgas un Sankt-Pēterburgas mākslinieku izstāde "Baleta brīnumainā pasaule".


Festivālā Galā koncerts norisināsies Latvijas Nacionālajā operā 29. aprīlī. Tajā uzstāsies baleta zvaigznes no Austrijas, ASV, Dienvidkorejas, Igaunijas, Krievijas, Latvijas, Lietuvas, Lielbritānijas, Ukrainas un Vācijas.


18. Starptautiskā Baltijas baleta festivāla programma


19. aprīlī plkst. 17.00 Rīgas Kongresu namā Ķīnas fotomākslinieku izstādes atklāšana


19. aprīlī plkst. 19.00 Rēzeknes kultūras centrā Jo Stromgrena kompānijas (Norvēģija) izrāde "Football"


19. aprīlī plkst. 15.00 t/c "Origo" brīvdabas galerijā Bruno Birmaņa fotoizstādes atklāšana "Ballet.Beyond (Balets.Viņpus)"


20. aprīlī plkst. 19.00 Latvijas Nacionālās operas Jaunajā zālē Jo Stromgrena kompānijas (Norvēģija) izrāde "Ping Pong"


21. aprīlī plkst.19.00 Valmieras kultūras centrā Jo Stromgrena kompānijas (Norvēģija) izrāde "Football"


22. aprīlī plkst. 17.00 t/c "Origo" Rīgas dzelzceļa stacijā Festivāla atklāšana


23. aprīlī plkst. 19.00 Latvijas Kultūras akadēmijas teātra mājā Zirgu pasts Dānijas mūsdienu dejas grupas "Kasandra" izrāde


24. aprīlī plkst. 17.00 Mencendorfa namā Rīgas un Sankt-Pēterburgas mākslinieku izstāde "Baleta brīnumainā pasaule"


24. aprīlī Liepājā Dānijas mūsdienu dejas grupas "Kasandra" izrāde


25. aprīlī 12.00 un 16.00 Rīgā, pie t/c Origo un 26. aprīlī 12.00 un 15.00 Doma laukumā Interaktīva atrakcija "Krēsli" Theatre de la Tete Noire (Sarānas pilsēta, Francija)


27. aprīlī Kuldīgā Pils parkā Interaktīva atrakcija "Krēsli" Theatre de la Tete Noire (Sarānas pilsēta, Francija)


29. aprīlī ASV deju kompānijas "Step Africa" rīkotas meistarklases un studentu darbnīcas


29. aprīlī plkst. 19.00 Latvijas Nacionālajā operā GALĀ koncerts. Pasaules baleta zvaigznes


30. aprīlī plkst. 19.00 Preiļu novada Kultūras centrā ASV deju kompānijas "Step Africa" izrāde


1. maijā plkst. 19.00 Rīgas Kongresu namā ASV deju kompānijas "Step Africa" izrāde


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas