Baltijas ceļa atceres dienā notiks koncerts “Zem ziemeļu debesīm”


Vēsturiskajā Baltijas ceļa atceres dienā 23. augustā plkst.19:00 Liepājas Muzeja zālē ar koncertu „Zem Ziemeļu debesīm" viesosies izcilu igauņu mūziķu duets - ģitārists Kristo Kao un flautiste. Šo izcilo mūziķu sniegumā festivāla VIA BALTICA apmeklētājiem būs iespēja iepazīties ar igauņu komponistu daiļradi.


Mākslinieki koncertā "Zem Ziemeļu debesīm" sniegs klausītājiem stilistiski bagātīgu muzikālu ceļojumu cauri igauņu komponistu daiļradei, piedāvājot noklausīties spēles prieka, rituāla patosa pilno Renē Ēsperes un Pētera Vehi mūziku, kas tiek raksturota kā plaša, klausītājiem draudzīga, gan ar mediatīvi filosofiskām noskaņām, gan motoriskām kustībām, arhaiskiem, mūsdienīgiem un pat pop mūzikas elementiem. Dzirdēsim arī Urmā Sisaka darbus, kas radīti, iedvesmojoties no astronomijas, neoklasicismā bāzēto Raimo Kangro mūziku un kontrastiem bagāto Lepo Sumeras kompozīcijas.


Flautiste Leonora Palu ir absolvējusi Igaunijas Mūzikas akadēmiju pie prof. Raivo Pēskes un prof. Imanta Sneibja maģistrantūrā. Viņa ir studējusi arī Briseles Karaliskajā konservatorijā. Leonora Palu ir piedalījusies daudzās meistarklasēs visā Eiropā un ieguvusi īpašo balvu Leipcigas brīvās improvizācijas konkursā. Leonoras aktīvās mūziķes gaitas izpaužas gan koncertējot kā solistei, dažādos kamersastāvos un orķestros, gan veidojot mūzikas ierakstus.


Kristo Kao ir igauņu ģitārists, pasniedzējs un pētnieks. Viņš absolvējis Igaunijas Mūzikas akadēmiju, kā arī studējis Karla Nīlsena mūzikas akadēmijā Dānijā. Kristo ir autors piecām ģitārspēles metodikas grāmatām un dibinātājs tīmekļa mūzikas skolai www.kitarrikool.ee. Viņš māca ģitāras spēli Igaunijas Mūzikas akadēmijā un strādā pie doktora darba Tartu Universitātē. Kristo solo kompaktdisks "The Dance Album" tiek atskaņots ASV un Eiropas klasiskās mūzikas radio stacijās. Viņš ir arī ģitārspēles žurnāla "Kitarr" galvenais redaktors.


Koncerts notiks 23. augustā plkst. 19.00 Liepājas Muzeja zālē (Liepājā, Kūrmājas prospkjtā 16).


Līdz 11.septembrim Liepājas Muzeja filiālē Liepāja Okupāciju režīmos ir skatāma Nacionālā vēstures muzeja veidotā izstāde, kas veltīta akcijai "Baltijas ceļš" un citiem ar Atmodas procesiem saistītiem notikumiem. Izstādē atspoguļota arī 1989. gada 23. augusta akcija Baltijas ceļš, kad 1,5 miljoni cilvēku Latvijā, Lietuvā un Igaunijā sadevās rokās, izveidojot cilvēku ķēdi 600 km garā ceļa posmā Tallina - Rīga - Viļņa.


Festivāls notiek ar Valsts Kulūrkapitāla fonda, Liepājas Kultūras pārvaldes un Kuldīgas domes atbalstu.


Biļetes uz festivāla koncertiem pieejamas Biļešu paradīzes tirdzniecības vietās un internetā www.bilesuparadize.lv. Skolēniem, studentiem un pensionāriem ir atlaides. Bērniem līdz 7 gadu vecumam, neaizņemot atsevišķu sēdvietu, ieeja maksas koncertos ir par brīvu. Iespējams iegādāties arī vienu biļeti uz visiem Kuldīgas koncertiem un vienu biļeti uz visiem Liepājas koncertiem, tā ietaupot.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas