Sestdien Jelgavā – Piena paku regate, medus, maize un Raimonds Pauls


Šo sestdien, 24. augustā, Jelgavā visas dienas garumā tiks svinēti 13. Piena, maizes un medus svētki. Rīta stundai gardums mutē, pēcpusdienas pelde 11. RASA Piena paku regatē un vakara sadziedāšanās ar Raimondu Paulu, bet maratona finišs – jestras dejas Uzvaras parkā.


Gardos 13. Piena, maizes un medus svētkus ievadīs lauku labumu un amatnieku parāde ar vairāk kā 150 tirgotājiem. Šeit būs iespēja nobaudīt maizi, medu un arī pienu, kas atvesti no visiem Latvijas reģioniem. Apmeklētājiem būs iespēja noteikt "Latvijas atzītāko medu" un "Zemgales gardāko rudzu maizi".
Latvijas Biškopības biedrības stendā varēs uzzināt visu par bitēm un biškopības produktiem, kā arī vērot kā notiek medus iegūšana.


Aktivitātes gan lieliem, gan maziem rīkos Latvijas Jauno zemnieku klubs ar Olimpisko skrējienu pēc siera un Latvijas Sarkanā Krusta Jelgavas Jauniešu organizācija rīkos Veselības fabriku. Katram iespēja piedalīties Piena peldē, kā arī apgūt Slaukšanas īso kursu. Paralēli visiem pasākumiem Raiņa parkā par izklaidēm un kultūras programmu rūpēsies "Kreicburgas ziķeri" un pašmāju kolektīvi.


Jaunums šajā gadā ir pārvietojama lauku sēta – projekts "Lauki ienāk pilsētā". Katrs varēs samīļot un apskatīt dažādus mājlopus – kazas, teliņus, sivēnus, vistas u.c. Blakus darbosies arī degustāciju māja, kur varēs nobaudīt dažādus Zemgalē ražotus produktus.


Savukārt jau pulksten 15 visi aicināti uz Lielupes Promenādi, kur savu atraktivitāti demonstrēs "RASA" Piena paku laivu regates 40 komandas. Sākotnēji komandas prezentēs laivas krastā, bet jau pulksten 16 dosies Parādes braucienā. Arī šogad žūrija vērtēs laivas, lai vēlāk Uzvaras parkā apbalvotu labākās kuģu komandas. Pēc apbalvošanas lustīgas dejas ar grupu "Klaidonis", "Sestā Jūdze" un "Strawberries with salt".


Dažādas ekskursijas un aktīvās atpūtas iespējas Jelgavā būs visas dienas garumā. Jelgavas Reģionālais tūrisma centrs piedāvā ekskursijas ar autobusu "Izzini Jelgavu!" un "Senās Jelgavas stāsti!". Ikviens aicināts atpūsties uz ūdens un izbraukt ar kartingiem un velorikšām, bet vēlāk nobaudīt Jelgavas īpašo ēdienu un atspirdzināties ar "Jelgavas bellini". Vairāk par to uzzini mājas lapā www.visit.jelgava.lv.


Pulksten 17.30 Jelgavas pils pagalmā visi aicināti uz Latvijas Lauksaimniecības universitātes 150 gadu jubilejas sadziedāšanās svētkiem "Mēs joprojām mīlam Tevi..." kopā ar maestro Raimondu Paulu. Galvenie programmas noteicēji koncertā ir Raimonds Pauls un diriģents Arvīds Platpers, kurš uzņēmies koncerta virsvadību, bet režiju gatavo Anna Jansone, solisti – Madara Botmane, Juris Jope, Normunds Rutulis, Jānis Paukštello, mūziķu grupa Raita Ašmaņa vadībā un svētku kopkori. Koncerts būs trīs daļās – pirmo daļu ievadīs himnas, kam sekos tautā iemīļotas melodijas no R. Paula pūra, bet noslēgumā studentu korporāciju biedru uzstāšanās un dažādas studentu dziesmas.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas