Baltijas Teātra festivāla ietvaros pirmizrādi piedzīvos izrāde jauniešiem “Re:Atmoda”Šo svētdien 12. oktobrī plkst. 18:00 kultūras telpā "3 MĀSAS" notiks Ditas Balčus teātra izrādes jauniešiem “Re:Atmoda” pirmizrāde, kas tapusi pēc Ligitas Lukstraupes lugas “Lāsteka” motīviem. “Lāsteka” ir viena no Latvijas Teātra darbinieku savienības un Latvijas Dramaturgu ģildes organizētā jauniešu lugu konkursa uzvarētājiem.

Izrādes darbība norisinās 90. gadu sākuma Rīgā, atmodas laikā. Pilsētas centrā ir barikādes un ticis ieņemts Preses nams. Bet par visu svarīgāks ir kādas Rīgas daudzdzīvokļu mājas jumts, uz kura skan Viktora Coja mūzika un atmostas kāda pirmā mīlestība. “Re:Atmoda” ir stāsts par izvēlēm - gan tām, kuras izdara stāsta varoņi - jaunieši, gan tām, kuru priekšā ir tikko atjaunotā Latvijas valsts.

Šī ir luga par netveramām sajūtām, kādas mūs pārņem un kādām reizēm ļaujamies kardinālu pārmaiņu apstākļos. Šīs ir refleksijas par to, kā bija, un fantāzija par to, kā varēja būt.

Izrādes režisore - Dita Balčus. Izrādē piedalās: Ance Muižniece, Pāvels Griškovs, Igors Šelegovskis, Ruta Vītiņa, Egija Silāre, Dainis Sumišķis

Ditas Balčus teātris ir projektu teātris, kas rada nekomerciālus projektus iesaistot profesionālus māksliniekus. Teātris režisores Ditas Balčus vadībā pastāv kopš 1990. gada, un tā repertuārā ir gan bērniem, gan pieaugušajiem iestudētas izrādes, kas līdz šim spēlētas n.t. „Kabata” un gandrīz teātrī „Artelis”. Ditas Balčus teātrim ir liela pieredze tieši bērnu izrāžu veidošanā, kas ļāvusi izkopt bērniem labi saprotamu teātra valodu.

Kultūras telpa "3 MĀSAS" ir jauna vieta mākslai, mūzikai un teātrim Vecrīgā, kura tika atklāta 30. septembrī ar izrādi "Būt... Šekspīram". Turpmākajā pasākumu plānā ir izrādes, koncerti, izstādes, improvizācijas, prozas lasījumi, kā arī citas radošas aktivitātes. Telpu interjers veidots sadarbībā ar dizaina zīmolu Recycled.lv."3 MĀSAS" turpmāk būs Ditas Balčus teātra un Kulturmarka.lv pasākumu mājvieta.

Turpmāko šīs sezonas notikumu vidū kultūras telpā "3 MĀSAS" paredzēta izrāde "Kauja četrās sienās", izrādes bērniem: "Kas par traku, tas par traku", "Pelnrušķīte", "Pepija Garzeķe", "Ziemassvētku sapnis" un citas. Savukārt muzikālo pasākumu vidū ir grupu "Sus Dungo", "Manta" un Kodek koncerti, kā arī Elizabetes Balčus autormūzikas vakars.

Biļetes uz šo un citiem pasākumiem kultūras telpā "3 MĀSAS" pieejamas Biļešu paradīzes tirdzniecības vietās un internetā www.bilesuparadize.lv.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas