Rīgā notiks Natālijas Arhipovas un Lorāna Nauri vokālais vakars29. oktobrī plkst. 19:00 Lielajā Ģildē notiks atzītās krievu dziedātājas, vairāku starptautisku vokālo konkursu laureātes Natālija Arhipova (soprāns) un viena no pieprasītākajiem mūsdienu franču baritoniem Lorāna Nauri vokālais vakars. Kopā ar viņiem koncertā uzstāsies izcilā krievu izcelsmes franču pianiste Jeļena Filonova.

Koncerta programma veltīta Eiropas un Krievijas kultūrsaitēm un savstarpējām ietekmēm 19.–20. gadsimta gaitā. Mākslinieku izpildījumā dzirdēsim Žorža Bizē, Gabriēla Forē, Reinholda Gliēra, Kloda Debisī, Anrī Diparka, Pētera Čaikovska un Sergeja Rahmaņinova vokālos skaņdarbus.

Natālija Arhipova ir krievu soprāns, vairāku starptautisku vokālo konkursu laureāte. Piedalījusies operu iestudējumos Krievijā, Eiropas valstīs, Ķīnā, Dienvidkorejā, Libānā un citur. Paralēli operas iestudējumiem dziedātāja bieži uzstājas arī ar soloprogrammām.

Lorāns Nauri ir viens no pieprasītākajiem mūsdienu franču baritoniem. Savā radošajā darbībā dziedātājs spēj apvienot tādas šķietami nesavienojamas lietas kā baroka opera, Mālera dziesmas, operete un 20. gadsimta komponistu opusi.
1992. gadā viņš debitēja ar titullomu Dariusa Mijo operā „Kristofors Kolumbs” un kopš tā laika regulāri redzams uz pasaules vadošajām skatuvēm – Bastīlijas operā un Elizejas lauku teātrī Parīzē, Londonas un Strasbūras operteātros, kā arī Eksanprovansas, Glaibornas un Bādenbādenes festivālos. 2006. gadā Nauri debitēja ASV, uzstājoties Santafe operā.

Jeļena Filonova ir krievu izcelsmes franču pianiste, kura jau 10 gadu vecumā uzvarējusi Jauno talantu konkursā un 12 gadu vecumā sākusi koncertpianistes karjeru. Spožie panākumi Krievijā nodrošināja jaunajai pianistei arī strauju starptautisko karjeru – viņa koncertējusi gan kopā ar simfoniskajiem orķestriem, gan kameransambļu sastāvos Austrijā, Beļģijā, Kanādā, ASV, Čehijā, Somijā, Francijā, Vācijā, Izraēlā, Luksemburgā, Nīderlandē un citur. Kopš 1990. gada Filonova dzīvo un strādā Parīzē. Pianistes plašajā repertuārā ir skaņdarba no Baha līdz pat mūsdienu komponistiem.

Biļetes biļešu paradīzes tirdzniecības vietās un internetā www.bilesuparadize.lv.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas