Bena Afleka filma “Argo” saņem ASV televīzijas kritiķu balvas

ASV televīzijas kritiķu asociācijas (Broadcast Film Critics Association) balvu pasniegšanas ceremonijā, kas notika 10. janvārī, Kalifornijā par gada labāko filmu atzīta Bena Afleka filma "Argo" un viņš pats par labāko režisoru.


Kritiķu balvu pasniegšanas ceremonijā (Critics’ Choice Movie Awards) 13 kategorijās nominētais Stīvena Spīlberga Linkolns ieguva tikai trīs balvas- gada labākais aktieris Daniels Dejs Lūiss par Linkolna lomu,labākais adaptētais scenārijs un labākā mūzika.


Labākās aktrises godā tika celta Džesika Česteina par lomu filmā Zero Dark Thirty.


Savukārt balvu kā labākie aktieri otrā plāna lomās saņēma Filips Seimūrs - Hofmanis filmā The Master un Anna Hetaveja - Les Miserables.


250 asociācijas kritiķi par labāko jauno aktrisi atzinuši deviņus gadus veco Kvenžani Volisu filmā Beasts of the Southern Wild.


Režisors Kventins Tarantīno saņēma balvu par labāko filmas scenāriju (Django Unchained).


Savukārt Bondiādes jaunākajai filmai Skyfall kritiķi piešķīra trīs balvas - par labāko asa sižeta filmu, Danielam Kreigam par labāko aktieri spriedzes filmā un par labāko dziesmu.


Mihaēla Hanekes filma Amour saņēma balvu kā labākā ārzemju filma.


Par labāko komēdiju atzīta Silver Linings Playbook un galveno lomu atveidotāji Bredlijs Kūpers un Dženifera Lorensa par labākajiem komēdijas aktieriem, bet filmas aktieru kolektīvs saņēma balvu par labāko aktieru ansambli.


Par labāko animācijas filmu kritiķi atzinuši Wreck-It Ralph, bet par labāko dokumentālo filmu Sugar man.


Critics’ Choice Movie Awards balva tiek pasniegta no 1995. gada.


nra.lv

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas