Dziesmu un deju svētku biļetes pārdošanā būs marta beigās


Biļetes uz visiem nākamo Dziesmu un deju svētku pasākumiem publiskajā tirdzniecībā varēs iegādāties jebkurš – gan Latvijas iedzīvotāji, gan ārvalstu viesi un tūristi. Biļešu tirdzniecību plānots uzsākt šā gada marta beigās.


XXV Vispārējie latviešu Dziesmu un XV Deju svētki Rīgu šovasar pieskandinās no 2013. gada 30. jūnija līdz 7. jūlijam. Gan Latvijas iedzīvotāji, gan ārvalstu viesi tiek aicināti uz vairāk nekā piecdesmit pasākumiem, turklāt liela daļa no tiem būs bezmaksas, ļaujot svētku pasākumos piedalīties jebkuram interesentam.


Domājot par ārvalstu viesiem, svētku rīkotāji plāno arī vairākus īpašus pasākumus. Četrus vakarus Ķīpsalā notiks Saieta nams, kur ārvalstu viesi varēs iepazīties ar latviešu kultūru īpašās koncertprogrammās, tradicionālo ēdienu degustācijās un citos pasākumos. Pilsētvidē būs izvietoti lielie ekrāni, kur varēs sekot līdzi svētku norisēm, savukārt svētku gājienu būs iespējams skatīties arī no tribīnēm. Vokāli simfoniskās mūzikas koncerts Arēnā Rīga būs īpaši interesants ārvalstu visiem, jo tajā skanēs ne tikai latviešu, bet visas pasaules kormūzika.


Noslēguma koncerts "Līgo – Lai top" un sadziedāšanās tradicionāli notiks svētdienas vakarā, pieskandinot Mežaparka lielo estrādi. Tā kā skatītāju vietu skaits Mežaparka estrādē ierobežots un biļetes uz šo koncertu tiek izpirktas visātrāk, svētku rīkotāji šogad paredzējuši blakus esošajā Zaļajā teātri vienlaikus ar noslēguma koncertu radīt iespēju pulcēties visiem tiem, kuri vēlas kopīgi piedzīvot koncerta tiešraidi uz lielā ekrāna.


Svētku nedēļā notiks pūtēju orķestru Dižkoncerts, tautas mūzikas koncerts un ansambļu maratons, Tautas tērpu skate, amatierteātru izrādes, svētku gājiens, Folkloras diena, mazākumtautību kolektīvu, senioru koru un deju kolektīvu koncerti un daudzas citas norises, kas visu Rīgu pārvērtīs par neatkārtojamu tautas svētku vietu.


Kā vēsta organizatori, Deju svētku lieluzvedums "Tēvu laipas" šogad Daugavas stadionā atšķirībā no divām reizēm iepriekšējos svētkos skatītājiem tiks piedāvāts četras reizes, ļaujot divreiz vairāk skatītāju izbaudīt šo īpašo brīdi.


Foto: Ilmārs Znotiņš, Dziesmu svētku birojs

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas