Britu kinoakadēmija septiņas balvas piešķir filmai “Mākslinieks”

Svētdienas vakarā Karaliskajā operas namā Londonā tika pasniegtas Lielbritānijas Kino un televīzijas mākslu akadēmijas (BAFTA) balvas.

Kā jau tas bija gaidīts lielāko triumfu, septiņas balvas, piedzīvoja režisora Mišela Hazanavičusa filma „Mākslinieks” („The Artist”), kas saņēma "Zelta maskas" gan kā labākā filma, gan nominācijās labākais režisors un labākais scenārijs - Mišelam Hazanavičusam, Labākais aktieris galvenajā lomā – Žanam Dužardēnam un par mūziku, kostīmiem un operatora darbu.

Izcilākās britu filmas godu izpelnījās spiegu trilleris „Skārdnieks, drēbnieks, zaldāts, spiegs” („Tinker Tailor Soldier Spy”), kas bija noinēts ar 11 kategorijās, balva arī kategorijā labākais adaptētais scenārijs.

Režisora Pedro Alamadovara filma „The skin I live in” saņēma balvu kā labākā ārzemju filma.Balvu kategorijā Labākā aktrise galvenajā lomā saņēma Merila Strīpa par bijušās Lielbritānijas premjerministres atveidojumu filmā "The Iron Lady".

Par labāko aktieri otrā plāna lomā tika atzīts kino veterāns Kristofers Plammers par darbu filmā "Beginners". Šobrīd 82 gadus vecais aktieris ir līdz šim vecākais mākslinieks, kurš saņēmis prestižo Britu kinoakadēmijas balvu.

Savukārt aktrise Oktāvija Spensere par darbu filmā "The Help", kā labākā aktrise otrā plāna lomā, britu "Zelta masku" pievienoja jau tā bagātīgajam balvu klāstam.

Par labāko dokumentālo filmu atzīta filma „Senna” , bet Labākās animācijas filmas godu izpelnījās „Rango”.Par labāko debiju atzīta filma Tiranozaurs.,

Jau ziņots, ka Britu Kinoakadēmija par mūža ieguldījumu kino mākslā godināja izcilo režisoru Martinu Skorsēzi, bet par nenovērtējamu ieguldījumu britu kinoindustrijā apbalvots tika filmu "The Elephant Man" un "1984" galveno lomu atveidotājs aktieris Džons Hērts.

Avots: nra.lv
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas