Elizabete Zagorska apsver iespēju nepiedalīties Eirovīzijas konkursā

Eirovīzijas dziesmu konkursa nacionālajā atlasē parasti liela problēma ir šovs: vai nu finanšu trūkuma, vai latviski iedzimtā kautrīguma dēļ latvieši parasti šajā jomā izskatās pēc pelēkām lauku pelēm.


Par laimi, šogad Eirodziesmas pusfinālā šo tēzi apgāza tiešā un pārnestā nozīmē ugunīgā Elizabete Zagorska, kuras priekšnesums bija tikpat efektīgs kā ukrainietei Ruslanai pirms dažiem gadiem.


Tiesa, ar Elizabetes ugunīgo priekšnesumu, iespējams, varētu izcelties šā gada nacionālās atlases lielākais skandāls – pēc Neatkarīgās rīcībā esošās informācijas, šodien izšķirsies, vai dziedātājai to vispār atļaus demonstrēt. Turklāt iebildumi radušies ne jau speciāli izveidotajai Mākslinieciskajai padomei vai citiem eiroorganizatoriem, bet telpu izīrētājiem – Ventspils teātra namam Jūras vārti. No vienas puses – var saprast, jo drošība tomēr ir pirmajā vietā, no otras – Zagorska taču nav nekāds Rammstein, turklāt šovu nodrošina diplomēti pirotehniķi. Ja dziesmas priekšnesums iepriekš iecerētajā skatā tiks aizliegts, tad Elizabete domā atsaukt dalību konkursā un vērsties ar sūdzību EBU.


Taču cerēsim, ka visas domstarpības tiks likvidētas un dziedātāja varēs piedalīties Eirodziesmas finālā. Ar Elizabetes Zagorskas gēniem nebūt uz skatuves būtu kauna lieta – viņas tēvs ir aktieris Rolands Zagorskis, māte – aktrise Gunta Virkava. Meita raksturā padevusies tikpat strikta kā tēvs, pēc izskata tikpat glīta kā māte, savukārt talantu apkopojusi no abiem. Pagaidām gan Elizabetei mūzikas jomā nav veicies diez ko spīdoši, lai gan panākumi arī nav izpalikuši. Viņa uz skatuves ir jau no piecu gadu vecuma (debitēja Nacionālā teātra izrādē Divas Lotiņas), dziedājusi visur un vienmēr, pirms astoņiem gadiem sevi parādīja arī LNT fabriku šovā (tas gan bija lieki, turklāt viņa arī no tā izstājās ar diezgan apšaubāmu argumentāciju...), bet plašāku atpazīstamību guva, darbojoties duetā ar Latvijas itālieti (vai Itālijas latvieti?) Roberto Meloni. Pēc tam – dažādi mūzikli un muzikālas izrādes.


Elizabetei nav svešas arī eirokaislības – 2008. gadā viņas dziesma Take Me Home iekļuva nacionālās atlases finālā, kur gan palika pēdējā. Šoreiz gan Elizabete Zagorska izskatās krietni nopietnāka pretendente – varbūt ne gluži uz uzvaru, taču uz augstām vietām (pat iekļūšanu superfinālā) gan. Eirodziesmai piedāvātā dziesma You Are A Star ir ar varenu šovu (it kā kaut kur jau redzētu, taču Latvijai praktiski nebijušu), turklāt tās autori ir visnotaļ nopietni vīri – Latgalē un ne tikai šajā reģionā cienītais Atis Auzāns un Eirovīzijas skarbā kritiķa (atraktīvā komentētāja) lomā parasti dzirdētais Kārlis Streips. You Are A Star ugunsšovs (tā nodrošināšanā esot tērēti vairāki simti litri degvielas un gan jau arī ne viens vien simts latu) un izpildījums aizrāva gan klausītājus, gan arī žūriju, tāpēc Elizabete pilnīgi pelnīti tika finālā, bet, kas notiks tālāk, tad jau redzēsim... Pati Elizabete ir ļoti apmierināta ar sasniegto, taču, sev raksturīgi, negrasās pie tā apstāties – ir taču arī daudz augstākas virsotnes!


Avots: nra.lv /Sandris Vanzovičs

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas