Brīvdabas muzejs aicina uz Mūsdienu amatniecības festivālu


Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina amatniekus pieteikties dalībai Mūsdienu amatniecības festivālā, kas šogad notiks 11. augustā. Festivālā aicināti piedalīties Latvijas amatnieki, kas strādā ar visdažādākajām metodēm un materiāliem, savos darinājumos apvienojot amata prasmes, tehnoloģiju attīstības un mūsdienu dizaina elementus, radot darbus ar māksliniecisku vērtību.


Brīvdabas muzeja Mūsdienu amatniecības festivāls ir jauna tradīcija, kas aktualizē Latvijas amatnieku daudzveidīgās radošās izpausmes. Šogad festivāls norisināsies otro reizi.


Mūsdienu amatniecības festivālā Brīvdabas muzejs vēlas apmeklētājiem piedāvāt arī pārtikas produktus un ēdienus, kas radušies mūsdienīgas un uz nākotni vērstas – dabai un cilvēkam draudzīgas saimniekošanas rezultātā Latvijas laukos. Tāpat aicināti arī ekoloģiskās kosmētikas un citu izstrādājumu gatavotāji, kuri atraduši aizraujošu veidu, kā izmantot savas prasmes.


Vairāk nekā 40 gadus jūnija pirmajā nedēļas nogalē Brīvdabas muzejs rīko Tautas lietišķās mākslas izstrādājumu gadatirgu. Amatniecības festivāla ideja radusies, apkopojot pieredzi par tautas lietišķās mākslas attīstību, interpretācijām un pārvērtībām, apzinoties latviešu kultūras un tradicionālās amatniecības saknes mūsdienās.


Mūsdienu amatniecības festivāls būs visu paaudžu Latvijas amatnieku tikšanās, sarunu un pieredzes apmaiņas vieta. Pasākums paredzēts daudzveidīgai auditorijai: bērniem, pieaugušajiem un senioriem, vietējiem iedzīvotājiem un Latvijas viesiem.


Brīvdabas muzejs aicina visus interesentus – gan amatniekus, gan pārtikas produktu tirgotājus – iesūtīt savus pieteikumus līdz 20. jūlijam. Ar Festivāla nolikumu un pieteikuma veidlapām iespējams iepazīties Brīvdabas muzeja mājas lapā www.brivdabasmuzejs.lvsadaļā Gadatirgus.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas