Jelgavā tiks atklāts Baltijā lielākais smilšu skulptūru parks


Spītējot laika apstākļiem – te lietus gāzes, te svelmains karstums, mākslinieki no astoņām valstīm neatlaidīgi strādā, lai nedēļas nogalē, no 13. līdz 15. jūlijam, tiktu atklāts Baltijā lielākais smilšu skulptūru parks.Kā pastāstīja JPPA "Kultūra" projektu vadītājs Ivars Pirvics, 6. Starptautiskais smilšu skulptūru festivāls Jelgavā, Uzvaras parkā solās būt pārsteigumiem bagāts, piedāvājot dažādas izklaides iespējas gan lieliem, gan maziem apmeklētājiem.


Tā kā festivāla tēma ir cieši saistīta ar sportu, tad apmeklētājus priecēs ekstrēmo sporta veidu šovs "GreenTrials", kur drosmīgi jaunieši rādīs savas prasmes velo triālā, BMX flatlad un monotriālā.


Savukārt mazākie festivāla apmeklētāji aicināti atklāt savus talantus ģenerālsponsora ceļu būvniecības sabiedrības "Igate" veidotajā smilšu darbnīcā, gan piedalīties "" – sestdien un svētdien no plkst. 11.00 – 12.00; 14.00 – 15.00 un 17.00 – 18.00, kur ar organizatoru palīdzību katrs mazais mākslinieks varēs celt savu mazo smilšu pili vai arī kopīgi un lielu.


Pirmo reizi Latvijā smilšu skulptūras tiks izgaismotas, kā tas tiek darīts arī ar ledus skulptūrām. Izgaismojot skulptūras ir iespējams daudz sīkāk redzēt to formas, tekstūru, kā arī, pateicoties gaismu un krāsu spēlei, atklāt skulptūras citā veidolā.


Ņemot vērā apmeklētāju ieteikumus un iepriekšējo gadu lielo interesi par skulptūru tapšanas procesu – parks apmeklētājiem pirmo gadu ir atvērts jau no 9. jūlija, kur no plkst. 11.00 – 19.00 ikviens interesents var vērot klātienē mākslas darbu tapšanu. Lai paspilgtinātu iespaidus un gūtu precīzāku priekšstatu par skulptūrām un radīšanas procesu, tiks piedāvāti bukleti, kuros būs informācija par māksliniekiem, kā arī skulptūru apraksti un skices. Tāpat organizatori izdevuši bukletu, kur ietverta informācija par ekskursijām Jelgavā un pasākuma programma latviešu un angļu valodā.


Festivāla programma un parka darba laiki: www.kultura.jelgava.lv.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas