Brīvdabas muzejs aicina uz Ziemas saulgriežiemŠo svētdien, 21. decembrī no plkst. 12:00 līdz plkst. 16:00 Brīvdabas muzejs aicina lielus un mazus apmeklētājus tērpties maskās, lai ar bluķa vilkšanu, jautrām dziesmām un dejām folkloras kopu pavadībā ieskandinātu Ziemas saulgriežus.

Plkst. 12:00 no Galvenajiem vārtiem sāksies bluķa vilkšana folkloras kopas „Skandinieki” vadībā. Bluķi vilksim uz Kurzemes sētu, tālāk plkst. 13:30 uz Vidzemes sētu kopā ar folkloras kopu „Ceiruleits”, lai plkst. 15:00 kopā ar folkloras kopu „Rija” to sadedzinātu ugunskurā Priedes kroga galā un atbrīvotos no visām šajā gadā piedzīvotajām likstām un nelaimēm.No plkst. 12:00 izstāžu zālē apmeklētājiem būs iespēja tērpties Ziemassvētku maskās.

No plkst. 12:00 līdz plkst.16:00 gar galveno ceļu darbosies amatniecības izstrādājumu tirdziņš, kurā varēs iegādāties gan tradicionālas, gan neparastas dāvanas, gan gardas piparkūkas un citus kārumus svētku galdam.

No plkst 12:00 līdz plkst. 16:00 Kurzemes sētā kopā ar Māru Kuplo varēs darināt tradicionālos Ziemassvētku rotājumus – puzurus. Nidas dūmistabā kopā ar Daugmales Jāni varēs iemācīties liet vaska sveces, lai tumšās ziemas dienas taptu gaišākas. Laimes liešanas darbnīca darbosies Mērsraga smēdē kaleja Viļņa Vincēviča vadībā.

No aukstuma pasargās karsta tēja kā arī silta maltīte Priedes krogā un  pie Pūnītes.

Ziemas saulgrieži latviešiem ir prieka un līksmības svētki, jo pēc gada garākās nakts (kas pēc astronomiskā kalendāra šogad būs 21. decembrī) saule atkal griežas uz pavasara pusi. Ar līksmām dziesmām, dejām un rotaļām ļaudis mēdza ap savām un kaimiņu mājām vilkt bluķi, lai atbrīvotos no visa aizejošā gada grūtuma un ļaunuma, sadedzinot to ugunskurā. Lai nākamais gads katrai ģimenei un mājai nestu svētību un pārticību.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas