Būs skatāma Latvijas Mākslas akadēmijas tērpu izstāde “Meža gars”


No 18. jūnija līdz 4. jūlijam, t/c "Galerija Centrs" projekta "Art&Shopping" ietvaros, kura mērķis ir iepazīstināt Rīgas viesus ar mūsdienu Latvijas kultūras zīmēm, būs skatāma izstāde "Meža gars". Projekta ietvaros ir tapusi unikāla mākslas fotogrāfiju un tērpu kolekcija, kuru veidojuši Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) studenti un pasniedzēji.


"Latvijas valsts noteikti ir stipra ar savām tradīcijām. Vieni no spilgtākajiem un tradīcijām bagātākajiem svētkiem ir Jāņi, kad ir visgarākā diena un visīsākā nakts. Jāņi vienmēr mums ir asociējušies ar bērzu meijām, ozollapu un ziedu vainagiem... Latvijas Mākslas akadēmijas studentu un lektoru kopīgi veidotā tērpu izstāde "Meža gars" ir iedvesmojusies tieši no meža. Izstādē būs redzams jaunu talantu un jau pieredzējušu mākslinieku kopdarbs, kurā atspoguļosies Latvijas dabā mītošais spēks un katrā cilvēkā dzīvojošais dabas bērns," saka Zita Siliņa, t/c "Galerija Centrs" vadītāja.


Mītiskais "Meža gars", kuru savā iztēlē ir radījuši LMA Modes Dizaina katedras studenti ir visai ekstravaganta būtne, kas savā tēlā apvieno katra autora individuālajās sajūtās dzimušo modernā cilvēka meža garu, kas atbalso Latvijas zaļās zelta krātuves – meža – senatnīgo latvisko izjūtu. Tā nebūt nav nejaušība, ka "Meža gars" ar savām pārvērtībām un pārsteidzošajiem tērpiem ir nolēmis ierasties tieši vasarā. Laikā, kad gada ritējumā diena ir visgarākā un nakts – visīsākā, latvieši svin Jāņus – visgaidītākos un lokālām tradīcijām apvītos vasaras Saulgriežu svētkus.


"Izstāde ir tapusi kā otrais sadarbības projekts starp "Galeriju Centrs" un LMA modes katedru. Mūs fascinē Rīdzenes ielas aura, tai ir īpaša nozīme mākslas un kultūras jomā. "Meža gars" būs apskatāmi septiņi tērpi un astoņpadsmit mākslas fotogrāfijas, kas tiks izvietotas uz Rīdzenes ielas," saka Latvijas Mākslas akadēmijas profesors Aigars Bikše.


Izstādes "Meža gars" tērpu autori ir – Agnese Narņicka, Andra Andžāne, Anete Meiere, Sabīne Skarule, Santa Matule, Iveta Vilne, Laima Ūdre, Kristiāna Kalniņa un citi.


Izstāde tiek atklāta t/c "Galerija Centrs" projekta "Art&Shopping" ietvaros, kas tiek veidots ar nolūku parādīt pilsētas viesiem mūsdienu Latvijas mākslas un kultūras zīmes, kuru vērtība ir kontekstā ar pasaules elpu vai arī reprezentē kādu būtisku parādību mūsu mākslas telpā. 2012.gada vasaras garumā Rīdzenes ielā bez "Meža gara" būs vērojamas arī izstādes "Latvijas lepnums – Laimas šokolāde" un "Rīgas modes".


 


 

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas