Aicina uz Līgo svētku pasākums “Latvija Līgo” Bauskā


"Latvijas Radio 2" arī šajā vasarā aicina līgotājus uz kopīgo Līgo nakts svinēšana pasākumā "Latvija Līgo", kas jau kļuvis par skanīgu tradīciju. Par krāšņā šova norises vietu šoreiz izvēlēta Zemgales sirds Bauska – gleznainā Pilskalna estrāde. Vietā, kur satiekas Latvijas trīs upes un mīlētāju saliņā droši glabājas Līgo nakts noslēpums, visu Latvijas novadu labāko dziedātāju sadziedāšanās un seno rituālu izdzīvošana sola īpašu enerģiju.


Arī šogad muzikālajā Līgo nakts pasākumā 23. jūnija vakarā etnopopa manierē skanēs jau pazīstamas un populāras dažādu žanru dziesmas. Pateicoties dažādiem mūziķu kolektīviem un instrumentālistiem Kristapa Krievkalna un Kristīnes Kārklas-Puriņas vadībā, dziesmas iegūs jaunu skanējumu.


"Ir pierādījies, ka cilvēkiem ir vajadzīga šī simbioze – senais un jaunais, mūžsenās tradīcijas un šodiena. Mēs esam gudra tauta un zinām, kā sevi nosargāt. Un, sanākot kopā šādā lielā un krāšņā dziesmu rituālā, mēs katrs sev un visi kopā gūstam kādas vitāli nepieciešamas sajūtas", atzīmē pasākuma muzikālais producents Kristaps Krievkalns.


Koncertā piedalīsies Liene Šomase, Jānis un Atis Auzāni, Ingus Pētersons, Nikolajs Puzikovs, Olga Rajecka, Andris Baltacis, Dainis Skutelis, Evija Sloka, Miks Dukurs, Suitu sievas, folkloras kopas "Ilža", "Grodi", "Dziga", "Rudzi", Nils Īle, Raimonds Tiguls, Riči, "Dzheski Gloss" un citi populāri izpildītāji un tautas muzikanti.


Divas stundas pirms koncerta sākuma valdīs īsta rosība un jautrība – būs spēles, atrakcijas un konkursi visai ģimenei, darbosies kafejnīcas, spēlēs pūtēju orķestris, dziedās kori un folkloristi, uzstāsies deju kolektīvi. Savukārt pēc koncerta Līgo nakts ballē muzicēs "Baltie lāči", Ingus Pētersons ar grupu, "Musiqq" un LR2 DJ Aivis.


Koncertu tiešraidē varēs vērot LTV 1 un klausīties Latvijas Radio 2. Pasākuma apmeklētājiem plašā izvēlē tiks piedāvāti arī katram novadam raksturīgākie ēdieni.


Visiem Jāņiem un Līgām ieeja pasākumā būs bez maksas, bet pārējie apmeklētāji jau šobrīd biļetes lētāk var iegādāties "Biļešu paradīzes" kasēs. Svētkus organizē "Izklaides producentu apvienība 7".


 


 

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas