Būs skatāms pirmais operas mākslai veltītais TV kanālsSagaidot Rīgas Operas festivālu, Lattelecom televīzijā atgriežas televīzijas kanāls 360TV Kultūra, kas šoreiz īpaši būs veltīts operas mākslai. Nedēļas garumā no 1.jūnija līdz pat 7.jūnijam skatītājiem būs iespēja baudīt filmas par Latvijas klasiskās mūzikas iestudējumiem un personībām, pasaules izcilāko opernamu, operas āriju un personību apskatus, diskusiju raidījumus par kultūru un tās mijiedarbību ar sabiedrībā notiekošajiem procesiem, kā arī tiešraidi no Rīgas Operas festivāla Galā koncerta „VIVA PUCCINI” 7.jūnijā plkst 19:00.

„Pagājušā gada nogalē lielu televīzijas skatītāju atsaucību guva pirmais Lattelecom izveidotais TV kanāls, kas tika veltīts kultūrai un Rīgai kā Eiropas kultūras galvaspilsētai. Lattelecom, kļūstot par Latvijas Nacionālās operas atbalstītāju, apņēmās padarīt operas un baleta mākslu pieejamāku. Pateicoties tehnoloģijām un iedzīvotāju interesei par pop-up kanālu iniciatīvu, nedēļas garumā operas svētkus varēs svinēt ikkatrā mājā, un ceram, ka aizrautība ar kultūru un mākslu kļūs par kopā būšanas tradīciju daudzās ģimenēs,” projekta lomu skaidro Lattelecom valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis.

„Latvijas Nacionālā opera ir gandarīta par sadarbību ar Lattelecom, kuras vainagojums šajā sezonā ir operas mākslai veltīts TV kanāls. Tas skatītājiem ļaus dziļāk izprast operas mākslu, kā arī noskatīties un noklausīties vienu no mūsu sezonas izcilākajiem notikumiem – koncertu „Viva Puccini”, kurā dziedās Maija Kovaļevska, Asmika Grigorjana, Dmitro Popovs, Murats Karahans, Samsons Izjumovs un citi,” saka Latvijas Nacionālās operas valdes priekšsēdētājs Zigmars Liepiņš.

360TV Kultūra ir pieejams bez papildu maksas visās Lattelecom televīzijas platformās – Interaktīvajā TV, Virszemes TV un Interneta TV. Kanāls būs pieejams no 1.-7.jūnija un tā vadītāju lomā iejutīsies diriģents Jānis Ozols, TV personība Marta Selecka, kā arī kino zinātniece Dita Rietuma.

Rīgas Operas festivāls notiek jau astoņpadsmito reizi, un šogad par tā patronu kļuvis Lattelecom. Festivāls, kas pirmo reizi veltīts viena komponista – Džakomo Pučīni – daiļradei, notiek no 5. līdz 18. jūnijam.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas