Terasē “Zaļa Zāle” Cēsīs uzstāsies ZamilskaPiektdien, 3. jūlijā, kultūras terasē “Zaļa Zāle” Cēsīs ar koncertu viesosies poļu elektroniskās mūzikas māksliniece Zamilska.

Zamilska ir jaunpienācēja elektroniskās mūzikas skatuvē. Tāpat kā citviet, arī Polijā pagājušajā gadā tehno mūzika piedzīvoja atgriešanos starmešu gaismā jaunās un intriģējošās mutācijās, un Natālijas Zamilskas (Natalia Zamilska) no postindustriālās Katovices uzvārds pavisam noteikti ir skaļāk un biežāk skanējušais.

Viņas debijas albums “Untune” dienasgaismu ieraudzīja pagājušā gada maijā un attaisnoja to cerības, kuri jau pēc pirmā singla “Quarrel” noklausīšanās bija paguvuši mākslinieci nodēvēt par “gada sensāciju”. Daudzi tehno mūzikas cienītāji, iespējams, iebilstu pret “Untune” piedēvēšanu žanram, jo tas izklausās pārāk vispārēji, ir kūtri “pareizs”, taču Zamilska rada mūziku pa savam. Vēl jo vairāk, valstī, kur, līdzīgi Latvijai, par kvalitatīvu mūziku bieži pieņemts uzskatīt tādu, kas viltīgi cenšas jaukt un atsaucas uz Rietumos jau sen nospēlēto, ir radīts ieraksts, kurš varētu būt nācis no jebkuras vietas pasaulē. Un tik un tā tas izraisītu viļņošanos publikā.

Lai arī albums “Untune” nav vieglā žanra klausāmviela, tas ātri vien ieguvis atpazīstamību gan kritiķu, gan negaidīti plašā klausītāju lokā. Par mūziku rakstošo mediju vidē augsti novērtētais “The Quietus” albumu “Untune” ierindojis 12. vietā pagājušā gada labāko ierakstu simtniekā. “Tā nav nekāda mačo dūru vīstīšana, bet gan talantīgs un provokatīvs ieraksts,” teicis apskatnieks Lūks Tērners (Luke Turner).

Zamilskas koncerts Cēsīs būs otrais triju koncertu sērijā “Zemlika nāk…”, kuri kultūras terasē “Zaļa Zāle” norisināsies vasaras mēnešos. Kā jau minēts, pirmais gaidāms jau pavisam drīz – 13. jūnijā tur muzicēs pianists un dziesmu autors Duglass Dērs (Douglas Dare). Trešais un sēriju noslēdzošais koncerts gaidāms 15. augustā.

Biļetes uz 3. jūlija koncertu nopērkamas elektronisko biļešu tirdzniecības vietnē internetā – BezRindas.lv. To cena šobrīd – 12.00 EUR. Pārdošanā stingri ierobežots skaits biļešu.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas