Cēsis notiks „Sīkumtirgus. Lietotu mantu andelēšana”18. oktobrī Cēsīs, Vecajā Tirgus paviljonā saimniekos mantas – pirmo reizi atvērsies „Sīkumtirgus. Lietotu mantu andelēšana” jeb krāmu tirdziņš.

Tirdziņš būs atvērts apmeklētājiem no 9.00 līdz 17.00. Tirgoties varēs gan ar lietotām, gan pašdarinātām lietām. Aicināti ierasties visi – veci un jauni, ģimenes (bērni ir tirgošanās einšteini), Cēsu iedzīvotāji un viesi no tuvākas un tālākas apkārtnes. Tā ir ne tikai tirgošanās, bet arī kopīgas tradīcijas veidošana, kopā būšana, kopdzīvošana, kopkultūras veidošana, kopatradums – kopīgs ieguvums katrā vīlē.

Tirdziņā darbosies arī vietējās kafejnīcas, un iespējami vēl citi papildus notikumi un labumi. Var pieteikties arī cukurūdens tirgotāji, virves dejotāji un tie, kas grib uzstādīt tirgus laukuma stabu, kurā rāpties, lai pasākums piesaistītu ne tikai pirkt un pārdot gribētājus, bet veidotos par notikumu, kuru gribas atkārtot. Gādāsim par galdiem, kur novietot preces, bet to izlikšana un papildus parīkojums labākai izkārtošanai (piem., pakaramie drēbēm) ir pašu rokās.

Teju katram mājās ir kāds pieblīvēts skapītis, bēniņi, lāde un kumode, atvilktnes, pieliekmie, šķūnīši, gultapakšas ar lietām, kas ietilpst kategorijā „ja nu vēl kādreiz noderēs” vai arī pavisam godīgi pastumtas ar kāju prom aizmirstībai. Savukārt, kāds tai pašā laikā lien vai no ādas laukā, lai dabūtu veco koka pakaramo, puķainu servīzi, Viļa Lāča romānu, knīpstangas, pastmarku kolekciju, zaļu kremplīna kleitu, burciņu zaptēm, koka kuģīti Rūdītim vai VEF radio omei, kura citus neatzīst. Sīkumtirgus būs īsta zelta bedre abām pusēm.

Pasaulē krāmu tirdziņi (angliski „flea market” – „blusu tirdziņš”, franciski „brocante”, „vide greniers” – tukšie bēniņi) ir pilsētas, ciematu kultūras un sociālās dzīves visinteresantākā artērija. Tās ir tradīcijas, kas mērāmas gadu gados. Francijā teju katrā ciematā reizi gadā notiek šādi ielu tirdziņi, pilsētās katru nedēļas nogali. Sīkumtirgus organizētāji paši ir apmeklējuši daudz tirdziņus Francijā, Itālijā, Vācijā u.c. Gaisotne tajos ir burvīga un atsaucība liela, tāpēc gribas, lai līdzīga tradīcija ieviestos arī šeit.

Latvijā sīkumtirdziņu pumpuri sāk spraukties, - līdz šim visizteiktāk tieši Rīgā („Andele-Mandele”, „Marakeša”, Avotu ielas un Spīķeru tirdziņi) bet arī Skultē un citviet Latvijā.

Esmu cēsiniece, kas, kā ome saka „izvazājusies pa pasauli”, un tagad atgriezusies mājās. Organizēju šo pasākumu kopā ar draugu, kurš nav latvietis, un abiem šī ir iespēja izpausties, apliecināties, gūt jaunus kontaktus, radīt saistošu vidi sev un citiem.

Šī būs krāmu tirdziņu debija Cēsīs. Gribam, lai pilsēta kūsātu dinamiski, piedāvājot dažādus pasākumus, radot saistošu vidi, tāpēc ceram, ka Sīkumtirgus kļūs par jauku tradīciju Cēsu sabiedriskajā un kultūras dzīvē. Tāpēc aicinām būt atsaucīgiem, vecā labā paruna, ka „daudz labāk ir piedalīties”, lai elektrizē un kļūst par stimulu, kas dotu atspērienu kaut kam jaunam.

Vairāk informācijas un pieteikšanās līdz 16. oktobrim: zvanot 26101945 vai rakstot sikumtirgus@gmail.com, kā arī https://www.facebook.com/tirguscesis

Ierašanās, iekārtošanās un preču izkārtošana sākot no plkst. 7.30.

Tirdzniecības vieta 5 eiro.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas