Nedēļas nogalē gaidāms pirmais starptautiskais mistiskās mūzikas festivāls “Mūžības pieskāriens”Festivāls "Mūžības pieskāriens", kas tiek rīkots par godu izcilā persiešu dzejnieka un mistiķa Džalāluddīna Rūmī dzimšanas dienai, sāks priecēt klausītājus jau šīs nedēļas beigās.

Rūmī ir vienlīdz pazīstams un atzīts kā Austrumos, tā Rietumos. Saistībā ar izcilā mistiķa 800 gadu jubileju UNESCO pasludināja 2007. gadu par Mavlānas gadu. Katra cilvēka dzīvē ir klātesošs tas, pār ko nav varas laikam un telpai: mīlestība, labestība, tiekšanās uz ideāliem, vēlēšanās izzināt slēpto. Rūmī daiļradi caurstrāvo šīs mūžīgās vērtības, kas dara to unikālu un aktuālu. Festivāla mērķis ir radīt iespēju sajust neredzamo saikni starp garīgo un materiālo, sapni un realitāti. Festivāls notiek Latvijā, Rīgā un simboliski veido savdabīgu tiltu starp tālo pagātni un mūsdienām, tiltu, kas celts uz mūžīgiem balstiem ‒ skaistumu, skaņas harmoniju, tiekšanos pēc kultūru un siržu vienotībasFestivālā skanēs mūzika tādu retu mūzikas instrumentu izpildījumā, kā tabla, sitāra, dafs, nejs, saroda, džamba. Festivālā piedalīsies mūziķi no 8 pasaules valstīm, Austrumu un Rietumu mūzikas profesionāļu sniegums ļaus gremdēties mūzikas burvības valstībā un iedziļināties izjustas spēles mistikā.

Programma:

26. septembrī koncertzālē “AVE SOL” plkst. 19:00 uzstāsies Mohsens Hoseini (tara, sitāra);Mohammads Rasouli (nejs);Hamidreza Rahbaralams (dafs, sitāra, udu, vokāls);Valters Pūce (čells);Artūrs Cingujevs (klavieres);Alpers Akčajs.

27. septembrī Baltijas Starptautiskā Akadēmijā plkst. 18:00 uzstāsies Anatolijs Lomonosovs (cītara); Olga Savina (tambura);Eduards Samersovs (tabla).Hamidreza Rahbaralams (dafs, sitāra, udu, vokāls);Sauļus Petreikis (armēņu duduks, didžeridu, dažādas flautas)Maija Fogele (flauta).

28. septembrī koncertzālē  “Lielā Ģilde” plkst 18:00 uzstāsies Harabat Ansambļ (Oļegs Zaslavskis (ģitāra, tambura, sazs, dafs, doira, vokāls); Grigorijs Jegorkins (stiki); Andrejs Kuļomins (bajāns) Masuds Talebani (sitāra, dafs, tombaks, vokāls).Uz skatuves kāps arī Liliana Langsepa (arfa)Mohammads Rasouli (nejs)Hamidreza Rahbaralams (dafs, sitāra, udu, vokāls);Valters Pūce (čells);Antons Trocjuks (čells);Dainis Tenis (klavieres);Alpers Akčajs.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas