Četru Rīgas skolu audzēkņi iestudē mūziklu ”Mana skaistā lēdija”24.janvārī VEF Kultūras pilī notiks pirmizrāde pirmajam starpskolu mūziklam „Mana skaistā lēdija”, ko diriģenta Andreja Jansona vadībā iestudē Rīgas 6.vidusskolas simfoniskais orķestris, Rīgas Horeogrāfijas vidusskolas dejotāji un dziedātāji no Rīgas Doma kora skolas, Rīgas 6.vidusskolas un Rīgas 34.vidusskolas.

Mūzikla „Mana skaistā lēdija” koncertversijas režiju veido Juris Jonelis, telpu iekārtojums un kostīmi ir Sintijas Jēkabsones ziņā, iestudējuma horeogrāfe ir Regīna Kaupuža, video mākslinieks - Māris Kalve.

Mūzikla tapšanā piedalās Rīgas 6.vidusskolas simfoniskais orķestris (diriģents Haralds Bārzdiņš), Rīgas Doma kora skolas jauktais koris (diriģents Gints Ceplenieks) un Rīgas Horeogrāfijas vidusskolas dejotāji Regīnas Kaupužas vadībā. Solistu lomās būs Eduards Vācietis, Katrīna Paula Felsberga, Gustavs Melbārdis, Endijs Endelis, Daniels Pelnēns, Viktorija Pakalniece (Rīgas Doma kora skola), Matīss Cikota (6.vidusskola), Maksims Meļņiks (Rīgas 34.vidusskola) un Leonards Vīksne (Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija).

„Šobrīd top pirmais starpskolu mūzikls, bet vienas skolas ietvaros mūzikls Latvijā jau ir tapis,” - stāsta idejas autors un iniciators, Amerikā dzīvojošais latviešu diriģents un komponists Andrejs Jansons. „Pagājušā gada 15.martā Rīgas Latviešu biedrības namā notika mūzikla „Sprīdītis” izrāde, kuru sagatavoja Rīgas 6.vidusskolas audzēkņi. Tajā piedalījās skolas simfoniskais orķestris, solisti, koris un dejotāji – kopā ap 100 dalībnieku. Izrāde bija plaši apmeklēta, notika arī papildizrāde 5.oktobrī. Amerikā muzikālais teātris kalpo kā labs mācību palīglīdzeklis. Katra vidusskola vismaz reizi gadā iestudē kādu mūziklu, jo tas attīsta vispusīgas jauniešu prasmes – muzikālos talantus, dejotprasmi, dziedāšanu un tēlošanu, rada interesi par literatūru, uzlabo izteiksmīgumu un valodas zināšanas un, pats galvenais – veido teicamas sadarbības prasmes un dod iespēju piepildīti un kvalitatīvi pavadīt laiku. Iestudējot otro mūziklu, nolēmām pieaicināt dažādu skolu audzēkņus, lai dotu iespēju sadarboties un sadraudzēties. Es ļoti ceru, ka šī pieredze viņiem dos drosmi un pārliecību par savām spējām un rosinās citas skolas pievienoties mūziklu kustībai Latvijā,” – tā Andrejs Jansons.

Mūzikla „Mana skaistā lēdija” koncertversija top ar ASV vēstniecības Latvijā atbalstu un skolu mācību prakses ietvaros.

Mūzikla „Mana skaistā lēdija” koncertversijas pirmizrāde notiks 24.janvārī plkst.17:00 VEF Kultūras pilī. Biļetes cena - EUR 2, biļetes var iegādāties visās „Biļešu paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv, tās būs nopērkamas arī pirms izrādes VEF Kultūras pilī.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas