TV6 būs skatāma dokumentālā filma “Leģenda Dinamo”TV6 patīk viss, kas saistīts ar sportu! Tāpēc netiek laista garām iespēja iepriecināt skatītājus ar filmu Leģenda Dinamo, kas vēl nesen tika rādīta kinoteātros. Filma ir spilgts un emocionāls stāsts par hokeju un hokeja dzīves aizkulisēm no pirmsākumiem līdz mūsdienām. Leģendāri hokejisti, intervijas, labākie vārti, līdzjutēji un spriedzes situācijas.

Viss no hokeja pirmsākumiem līdz šodienai!

Filmā Leģenda Dinamo, kas tapusi gandrīz divus gadus, ir vēl neredzēti kadri no laika, kad Rīgas Dinamo izcīnīja PSRS čempionāta sudraba medaļas, kā arī no tiem laikiem, kad komanda vēl bija Rīgas Daugava un spēlēja otrajā līgā. Filmā tiks rādīts hokejs un dalībnieku cīņa ar sevi, lai gūtu panākumus. Tiks atklātas spēlētāju māņticības un līdzjutēju kaisles, emocijas un skaistākie vārti. Filmā izmantoti daudzi līdz šim neredzēti arhīvi, un tā noteikti ieinteresēs tos, kam patīk hokejs.

Panākumu atslēga

TV6 skatītāji 7.februārī ieraudzīs hokeja leģendas Sanda Ozoliņa pēdējo sezonu un Arta Ābola pirmo sezonu galvenā trenera amatā, un par līdz šim veiksmīgāko Rīgas Dinamo sezonu Kontinentālajā hokeja līgā (KHL). Filmas veidotāju komandai bija iespēja iekļūt sapulcē pirms spēles un būt ļoti, ļoti tuvu komandas spēlētājiem, kas līdz šim nebija izdevies nevienam.

Uz jautājumu Kas ir hokeja panākumu pamatā?, atbildes tiks rastas tikšanās laikā ar tādiem cilvēkiem kā Viktors Tihonovs, Elmārs Bauris, Vladimirs Jurzinovs, Pjotrs Vorobjovs, Ēvalds Grabovskis un Jānis Kvēps, kas veidojuši Latvijas un Rīgas Dinamo hokeja vēsturi. Filmā sagaidāma arī saruna ar vienu no Latvijas hokeja leģendām Elmāru Bauri, kurš dzimis 1918.gadā – tajā pat, kad Latvijas valsts. Tāpat filmā varēs ieraudzīt un dzirdēt pēdējo lielāko interviju ar leģendāro treneri Viktoru Tihonovu, kurš pavisam nesen aizgājis mūžībā.

Tāpat filma ļaus atcerēties laikus, kad, lai iekļūtu hokeja hallē, vietas rindā pie kases bija jāieņem iepriekšējās dienas vakarā. Savukārt tos, kuri uz spēli bija atnākuši alkohola reibumā, publiski kaunināja, un tos, kuri pārdeva biļetes, sauca par spekulantiem un arestēja.

Leģenda Dinamo režisors ir žurnālists Sandijs Semjonovs. Pie filmas Leģenda Dinamo tapšanas strādājis montāžas režisors Jānis Zarāns, redaktors Gundars Rēders, hokeja vēstures konsultanti Ēvalds Grabovskis un Gints Bikars, operatori Oto Ailts, Ģirts Straustiņš, Andris Priedītis un Edgars Dubrovskis. Filmai mūziku rakstījuši Juris Kaukulis un Kaspars Tobis (grupa Dzelzs vilks). Filmu producējusi studija SKUBA films.

Izziniet Latvijas hokeja vēsturi 7.februārī 15:00 kanālos TV6 un TVPlay!

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas