Ceturtajā adventē Rīgā skanēs koncerti dievnamos, kultūras centros un pilsētvidēCeturtajā adventē Rīgā iedzīvotāji gaidīti koncertos, kas izskanēs kultūras centros un dievnamos. Rīdzinieki un pilsētas viesi varēs baudīt arī muzikālas performances parkos un laukumos, kā arī apskatīt gaismas instalācijas pilsētvidē.

Koncerti Rīgas dievnamos

Sestdien, 18. decembrī, koncertzālē “Ave Sol” koklētāju ansambļa “Cantata” sniegumā skanēs koncerts “Gadalaiku krāsas. Ziema. Kokle". Šajā dienā ar vairāku grupu, mūziķu un solistu piedalīšanos no Rīgas Lutera baznīcas tiešsaistē būs dzirdams koncerts “Arvien tuvāk.”

Svētdien, 19. decembrī, Rīgas Mārtiņa baznīcā klausītāji aicināti uz koncertcikla “Adventes koncerti Rīgas baznīcās” noslēguma koncertu, bet Rīgas Sv. Pētera baznīcā būs dzirdams pianista Reiņa Zariņa solokoncerts. Savukārt Rīgas Domā notiks koncerts ciklā “Ziemassvētki Rīgas Domā 2021” – “Ziemassvētku zvani.” Kormūzikas cienītāji gaidīti jautā kora “Laudate” koncertā “Gadalaiku krāsas. Ziema. Dziesma,” kas skanēs koncertzālē “Ave Sol.”

Koncerti kultūras centros un pilsētvidē

Ceturtdien, 16. decembrī, kultūras centrā “Iļģuciems” muzicēs grupa “Auļi”, bet 19. decembrī Ceturtās adventes koncerts “Iz pasaules radīšanas. Rebela Elementi Ziemassvētku noskaņās” būs klausāms kultūras centrā “Mazā ģilde” ar solistu Montas Martinsones, Ievas Sumejas un baroka orķestra “Collegium Musicum Riga” piedalīšanos.

Līdztekus koncertiem kultūras centros un dievnamos, mūzika skanēs arī pilsētas parkos un laukumos, iepriecinot garāmgājējus. Šajā nedēļā muzikāli izklaidējošs notikums “Ziemassvētku Tubas” būs sastopams Pļavnieku bērzu birzī, bet Līvu laukumā un Kronvalda parkā muzicēs grupa “Sunny Groove Dixie.”

Svētku noskaņu Rīgā rada arī mākslinieka Roberta Rūrāna darbs pilsētvidē, kurā attēloti mazie ziemas prieki Rīgā. Pilsētu rotā arī Ziemassvētku egles pilsētas ielās, parkos, skvēros un laukumos, kā arī gaismas instalācijas Mežaparkā, Spilvē, Bieriņos, Viesturdārzā un Vecmīlgrāvī, kuras uz šo nedēļas nogali papildinās instalācijas arī Arkādijas parkā un Dzegužkalnā.

Adventa laika kultūras pasākumus atbalsta Rīgas pašvaldība, un programma tapusi sadarbībā ar pašvaldības kultūras centriem un biedrībām. Programma ar pasākumu dalībniekiem, norises vietu un laiku, kā arī informācija par iespēju iegādāties ielūgumus un drošības pasākumiem koncertu apmeklētājiem atrodama tīmekļa vietnē www.svetki.riga.lv, kur pieejams arī gaismas objektu apkopojums, idejas mazajiem ziemas priekiem Rīgā un ir iespēja nosūtīt digitālu svētku apsveikumu.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2022 Visas tiesības paturētas