Cilvēks uz trepēm. Muzikāls ceļojums laikā


„Tas nekaitina, ka katrs ir tur, kur viņš ir. Kaitinoša ir tikai doma par to, ka kāds gribētu būt kaut kur citur.” - Lekcija par neko, Džons Keidžs.


Lieldienās - 5.aprīlī, ceturtdien, 19.00 un 7.aprīlī, sestdien, 17.00, aicinām uz izrādi „Cilvēks uz trepēm”, kurā skaņas un attēla dzīvajā mijiedarbībā tiek atklāta atšķirība starp objektīvo un subjektīvo laiku, starp ārēji noteikto un mūsu personīgo, emocionālo laika uztveri. Šī režisora Andreja Jarovoja izrāde ir stāsts par tiem mirkļiem mūsu dzīvēs, kas ir pretstatā neapturamajam 24 stundu skrējienam, tas ir muzikāls ceļojums laikā un telpā, kur varam atslābināties, ļauties vērojumam, ilgām, atmiņām, sapņiem, meklēt tagadnes burvību, sakārtojot attiecības ar sevi un pasauli.


Ideja un režija Andrejs Jarovojs, mūzika Dāvis Burmeisters, scenogrāfija Ieva Kauliņa, spēlē Aleksejs Bahirs (vijole), Dāvis Burmeisters (ģitāra), Madara Fogelmane (čells) un Inga Putniņa (klavieres), video Gita Straustiņa.


Izrādē izmantoti citāti no darbiem Stīgu kvartets Nr.4 (Bela Bartoks), Kvartets laika beigām (Olivers Mesiāns), Lekcija par neko (Džons Keidžs), Amerikāņu radīšana (Ģertrūde Šteina), Viļni (Virdžīnija Vulfa), Bergensbanen (Norvēģijas televīzijas kanāla NRK2 dokumentālā filma) un Écoute (Miroslavs Sebestiks).


Tuvākās izrādes: 5.aprīlī 19.00, 7.aprīlī 17.00, 29.aprīlī 13.00.


Teātra adrese: Ģertrūdes ielas 101a, iekšpagalma māja

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas