Citāda Solveiga izrādē „Pērs Gints un sievietes”30.aprīlī plkst.19.00 Eduarda Smiļģa Teātra muzejā notiks režisora Viestura Roziņa jaunākā iestudējuma „Pērs Gints un sievietes” pirmizrāde, kurā Solveigas lomā iejutīsies vājdzirdīga aktrise Jolanta Znotiņa.

Pērs ir brunču mednieks, dienas zaglis un melis. Solveiga iemīl Pēru no pirmā acu skatiena, neskatoties ne uz ko. Kāpēc? Solveiga nav tāda kā pārējās sievietes, viņas pasaules uztvere ir atšķirīga. Arī Pērs Gints ir savādāks, un tas viņus vieno. Taču dzīšanās pēc zaudētās labklājības rada apstākļus, kuru dēļ Pēram jābēg - no dzimtenes, no tikko satiktās Solveigas - un jādodas meklēt laimi citur. Gluži kā šodien daudziem, kas dodas labākas dzīves meklējumos uz ārzemēm.

Režisors Viesturs Roziņš atzīst, ka, lai arī iestudējumā izmantoti tikai un vienīgi norvēģu dramaturģijas klasiķa H.Ibsena teksti, šis iestudējums skar nelielu daļu no tā, kas ir izcilā dramaturga lugā „Pērs Gints”, apskatot to, kas režisoram pašam šķiet visinteresantākais – Pēra attiecības ar sievietēm un Solveigas paklausīgā gaidīšana. Mūsdienās, kad laiks ir vērtīga valūta un par solījumiem svarīgāks rezultāts, nav iespējams gaidīt tik ilgi, kā Solveiga gaidīja Pēru. Izrāde ir mēģinājums saprast klasisku tekstu no šodienas skatu punkta, iedzīvinot vērtības, kuras sevī iemieso Solveiga – mīlestība, uzticība un piedošana.

Solveigas lomu atveido vājdzirdīgā aktrise Jolanta Znotiņa, tā ir jau otrā režisora un aktrises sadarbība. Par Keitas lomu Dailes teātra izrādē „Sabojātie” Jolanta saņēma Spēlmaņu nakts balvas nomināciju “Spilgtākā debija” 2012.-2013.gada sezonā. Pārējās lomās būs redzami – Leļļu teātra aktieris Artūrs Putniņš, daudzu teātru un filmu projektu aktieris Dainis Sumišķis, M.Čehova Rīgas Krievu teātra aktrise Jana Ļisova, jaunais aktieris Kārlis Derums un astoņgadīgā, nedzirdīgā meitene Amanda Intsone no Rīgas Nedzirdīgo bērnu internātpamatskolas.

Izrādes radošo komandu pārstāv scenogrāfs un kostīmu mākslinieks Valters Kristbergs, horeogrāfs Kārlis Božs, gaismu mākslinieks Jānis Sniķers, mūzikālā noformējuma autors Uldis Sniķers, producente Elīna Jermoloviča.
Dramaturģiskās kompozīcijas autore – jaunā un daudzsološa dramaturģe Justīne Kļava.

Biļetes Iespējams iegādāties Biļešu Paradīzes kasēs.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas