Unikālā izstādē iepazīstina ar apbrīnas vērtām Latvijas idejāmLady Gaga, Madonna, filmas „Superman Returns“ veidotāji, The Huffington Post, Kembridžas Universitāte – tie visi veiksmīgi izmanto Latvijā radītas idejas, bet cik daudz mēs paši zinām par saviem uzņēmumiem un visā pasaulē uzmanību ieguvušām Latvijā radītām idejām? T/c „Origo” piedāvā iepazīties ar 11 pasaulē plašu rezonansi ieguvušām pašmāju idejām izstādē „Apbrīnas vērtas Latvijas idejas”, kas tapusi sadarbībā ar Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariātu un no 22. aprīļa apskatāma 450 m2 plašajā tirdzniecības centra brīvdabas galerijā.

Lai vēlreiz atgādinātu Latvijas iedzīvotājiem par mūsu sasniegumiem, kā arī lai par latviešu idejām informētu ārzemju viesus, kas ir bieži t/c “Origo”, tai skaitā brīvdabas galerijas apmeklētāji, t/c “Origo” sadarbībā ar Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariātu veidotā izstādē iepazīstina ar idejām, kas, pārstāvot dažādas jomas, nesušas Latvijas vārdu pasaulē. “Latvijā radīta virkne inovatīvu un pasaules līmenī konkurētspējīgu ideju, bet cik daudz mēs paši par tām zinām? Izveidojot šo izstādi, vēlamies ikvienam atgādināt, ka esam gudri, radoši un konkurētspējīgi. Tieši tirdzniecības centra “Origo” atrašanās vietas dēļ vēl plašākai sabiedrības daļai būs iespēja iepazīt stāstu par Latviju – caur tās radītajiem zīmoliem un talantīgajiem cilvēkiem,”stāsta tirdzniecības centra “Origo” menedžeris Aleksandrs Ņemirovskis.

To, ka Latvija var lepoties ar uzņēmīgiem, gudriem un radošiem cilvēkiem, pierāda tas, ka ar Latvijā radītām idejām esam pārsteiguši visu pasauli. Latvijā ražotus mikrofonus izmanto pasaules līmeņa estrādes zvaigznes, tieši latvieši radījuši pasaulē pirmo pašsekojošo bezpilota lidaparātu un iestudējuši pirmo lidošanas šovu, tāpat mūsu valstī radusies ideja par unikālu izejmateriālu – dzintara diegu un latvieši bijuši pirmie Dakāras sacensību vēsturē, kas sasnieguši finišu ar elektroautomobiļa ekipāžu.

Fotoizstādē „Apbrīnas vērtas Latvijas idejas” t/c „Origo” apkopojis šos un vēl citus inovatīvu un pasaules līmenī konkurētspējīgu ideju stāstus, kas sniedz ieskatu mūsu valsts sasniegumos – vertikālie vēja tuneļi AERODIUM, bezpilota lidmašīnas AirDog, dizaina trauki an&angel, cirvji un naži AUTINE, zinātnes jaunums Dzintara diegi, e-grāmatu aplikācija Fabula, datu vizualizācijas rīks Infogr.am, mikrofoni JZ Microphones, rallijreida un elektroniskās piedziņas automobiļi OSCar un eO, dizaina apģērbi QooQoo un autentiskas Whitehall koka laivas, kuras ražo Mr. Magpie Boat workshop.

„Šī gada pirmajā pusgadā Latvija ir prezidējošā valsts Eiropas Savienības Padomē, tādēļ šis ir īstais laiks, lai apkopotu un vēlreiz atcerētos to, ar ko varam lepoties. Latvija ir bagāta ar inovatīvām idejām, kas pārsteigušas cilvēkus visā pasaulē, tādēļ īpaši svarīgi ir arī pašiem tās apzināt un godināt. Prieks, ka izstādē arī plašāka sabiedrības daļa ieraudzīs, ka Latvijā rodas daudzas nozīmīgas idejas, kas spēj iemantot plašu atpazīstamību gan Eiropā, gan pasaulē,” atzīst Latvijas prezidentūras ES Padomē sekretariāta direktore Kristīne Pommere.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas