Dabas muzejā atklās mežiem veltītu izstādiLatvijas Dabas muzejā 21. novembrī tiks atklāta izstāde „Dziļāk mežā”, kas iepazīstinās ar četriem aizsargājamiem mežu tipiem un tajos mītošajām augu un dzīvnieku sugām.

Meži ir viena no lielākajām Latvijas dabas vērtībām, ar ko esam pazīstami arī Eiropā. Latvijā cilvēki ir saglabājuši zināšanas par dabu un, atšķirībā no citām Eiropas valstīm, joprojām spēcīgas ir arī ogošanas, sēņošanas un medību tradīcijas. Tomēr bieži Latvijas mežu dabas vērtības savās ikdienas gaitās nepamanām, jo nepazīstam.

Ar Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstu tapusī izstāde „Dziļāk mežā” būs stāsts par četriem Eiropas nozīmes aizsargājamiem mežu biotopiem un tajos sastopamajām tipiskajām un retajām augu un dzīvnieku sugām. Ar izstādi Latvijas Dabas muzejs vēlas pievērst sabiedrības uzmanību meža vērtībām, tāpēc tā veidota tā, lai būtu interesanta dažādām auditorijām. Līdzās informatīvajiem materiāliem būs iespēja iejusties meža pētnieka lomā, samērīties ar alni, meža cūku un citiem dzīvniekiem, aplūkot augus palielinājumā. Meža sajūtas klātbūtni radīs sagatavotie meža videofragmenti, kā arī melnā stārķa ligzdas modelis, ko radījuši muzeja speciālisti.

Izstāde būs skatāma līdz 2015. gada 5. aprīlim.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas