Dabas muzejā būs skatāma izstāde “Ārstēsim klimatu!”Ceturtdien, 27. oktobrī, Dabas muzejā tiks atklāta izstāde „Ārstēsim klimatu!”, kas Vides mēneša ietvaros stāstīs par klimata pārmaiņām, palīdzēs izprast to cēloņus un sekas, kā arī rosinās kritiski paraudzīties uz mūsu pašu ieradumiem un to ietekmi šajos procesos.

Klimats mainās, un šo izmaiņu sekas kļūst jūtamas arī cilvēkiem Latvijā. Arvien biežāk novērojamas siltas ziemas, neierasti karstas vasaras dienas un spēcīgas vēja brāzmas, kas nereti sasniedz vētras vai pat orkāna spēku. Pieaugošā oglekļa dioksīda (CO2) un citu siltumnīcas efekta gāzu (SEG) koncentrācija atmosfērā ir globāls process un rada acīmredzamas klimata pārmaiņas arī pie mums. Galvenais iemesls tam ir mūsdienu industrializētais dzīvesveids.

Izstādē "Ārstēsim klimatu!" būs iespēja ne tikai uzzināt par klimata pārmaiņām, to cēloņiem un sekām, bet arī par lietām, ko mēs kā sabiedrība varam mainīt. Viss lielais sākas no mazumiņa. Lai tas notiktu, ir jābūt izpratnei. Atnāc uz muzeju, skaties, piedalies un jautā izstādes kuratoriem sev interesējošos jautājumus.

Muzeja pedagogu sarūpētā informācija, spēles un aktivitātes palīdzēs uz klimata pārmaiņām paraudzīties ar vides ārsta acīm – atklāt simptomus, meklēt cēloņus un pārdomāt to novēršanu. Tāpat apmeklētājiem būs iespēja ielūkoties Baltijā lielākā atkritumu poligona darbībā, ar dažādu spēļu palīdzību būvēt videi draudzīgu pilsētu un glābt leduslāčus, kā arī noskaidrot, cik daudz elektrības diennaktī var saražot ar mājās uzstādītu saules bateriju un vēja ģeneratoru.

Izstādes ietvaros 27. oktobrī aicinām ikvienu interesentu apmeklēt semināru "Klimata pārmaiņas Latvijā" (iepriekšēja pieteikšanās pa tālr. 67356036).

Foto: Publicitātes

 

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas