Dailes teātrī notiks koncerts “Ziedonis. Lācis. Sievietes”

17. janvārī sāksies biļešu iepriekšpārdošana uz marta izrādēm, kā arī uz koncertu "Ziedonis. Lācis. Sievietes" 3., 4. un 5. maijā.


Marta piedāvājums par īpašām cenām būs komēdijas "Primadonnas" izrādes 3. martā plkst. 13.00 un 18.00. 3. martā pēdējo reizi varēs noskatīties izrādi "Amour fou", 7. martā pēdējo reizi tiks rādīta izrāde "Mana lēdija Nikotīna", bet 15. martā pēdējo izrādi piedzīvos Frīdriha Šillera traģēdija "Marija Stjuarte".


Jau no 17. janvāra varēs iegādāties biļetes arī uz koncertu "Ziedonis. Lācis. Sievietes", kas Dailes teātra Lielajā zālē notiks 3., 4. un 5. maijā – dzejnieka apaļās jubilejas dienās. Dzejnieks Imants Ziedonis Sievieti dzejā gaidījis veselu mūžību, sarunājies ar viņu caur puķēm, teicis tieši, ka viņu mīl, slēpis viņu dzejolī un dārgāko par viņu, iespējams, atstājis aiz dzejoļa. Komponists Kārlis Lācis Ziedoņa Sievietei piešķīris trauslas un kaislīgas mūzikas cēlos vaibstus. Viņus šķir paaudzes un pieredzes, bet vieno iedvesma, ko sniedz Sieviete. Viņi nelaužas viņas pasaulē, tikai cienīgi un skaisti stāv uz tās sliekšņa. Ziedonis un Lācis dod iespēju uz skatuves saskarties un pieskarties sievietēm, kuras citādi varētu arī nesatikties – Latvijas teātru aktrisēm un dziedātājām.


Koncertā piedalīsies Rēzija Kalniņa, Ilze Ķuzule-Skrastiņa, Ieva Segliņa, Dārta Daneviča, Dita Lūriņa, Inese Kučinska, Agnese Jēkabsone, Aija Andrejeva, Aija Vītoliņa un Jolanta Strikaite, kā arī mūziķi Kārlis Lācis, Gints Pabērzs, Kaspars Zemītis, Ainis Zavackis, Jānis Stafeckis un Artūrs Noviks.


Idejas autori un realizētāji – Kārlis Lācis, Artūrs Skrastiņš, Nora Ikstena un Anna Heinrihsone.


Šajā nedēļā klajā nāk arī albums "Ziedonis. Lācis. Sievietes", un Dailes teātris, iedvesmojoties no šī projekta, to turpinās ar koncertu "Ziedonis. Lācis. Sievietes". Dailes teātrī jauno albumu "Ziedonis. Lācis. Sievietes" varēs iegādāties par īpašu cenu.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas