Dailes teātrī top jauniestudējums “Arī sievietes zaudēja karā”


19. septembrī Dailes teātra Mazajā zālē pirmizrādi piedzīvos Kurcio Malapartes delikātā komēdija „Arī sievietes zaudēja karā”, ko iestudē lietuviešu režisors.


Itāļu „marginālais klasiķis” Kurcio Malaparte (1898-1957) ir īstens avantūrists un anarhists, kurš vienmēr un it visā rīkojas pretēji iedibinātajai kārtībai. Šī ir īsta „sieviešu” luga, kurā kara tēma tiek risināta no sieviešu redzes viedokļa.


Kā sievietēm izdzīvot un cik daudz var atļauties pārdot un pārdoties, lai izdzīvotu? Cik vērta ir viena sieviete, lai uzvarētājiem nebūtu kauns par savu uzvaru? Sievietes nekad nepārstās maksāt. Sieviete ir vīrieša pēdējais patvērums – kad nekā cita vairs nav. Napoleons nestāv šīm sievietēm blakus.


Jauniestudējumā spēlēs Kristīne Nevarauska, Marīna Janaus, Ilze Ķuzule-Skrastiņa, Ieva Segliņa, Akvelīna Līvmane, Indra Briķe, Pēteris Liepiņš, Kristaps Rasims, Ivars Auziņš un Gints Andžāns. Izrādes scenogrāfiju veido Kristaps Skulte, kostīmu māksliniece ir Kristīne Abika, bet gaismu māksliniece - Marta Laure. Lugu no itāļu valodas tulkojusi Dace Meiere.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas