Uguņošanas festivālā uzvar francūži


Sestdien, 1. septembrī Valmierā, Pauku priedēs, notika viens no krāšņākajiem un interesantākajiem šā gada pasākumiem – 8. starptautiskais uguņošanas festivāls "". Piecas ārvalstu pirotehnikas kompānijas sacentās par labāko priekšnesumu, un gan skatītāju, gan žūrijas vērtējumu par labāko uguņotāju tika atzīts uzņēmums no Francijas – "Magic Fireworks".


Festivāls norisinājās uguņošanai labvēlīgos laika apstākļos, un, iestājoties tumsai, apmeklētāji varēja redzēt kā dažādi uguns ziedi – peonijas, krizantēmas, dālijas un citas ugunīgās puķes – uzplaukst Valmieras debesīs. Skatītāji arī balsoja par labāko priekšnesumu. Festivāla kulminācija bija grandioza uguņošana, kuru radīja festivāla organizators Petarde Ltd.


Gan pasākuma apmeklētājiem, gan žūrijai visvairāk patika Francijas pirotehnikas kompānijas "Magic Fireworks" sniegums – viņiem arī godpilnā 1. vieta. Kopvērtējumā 2. vietu festivālā "Uguns paparde" ieguva Krievijas kompānija Имперские забавы no Krievijas , 3. vietu – Blikas no Lietuvas, 4. vietu – Hansa Ilutulestikud no Igaunijas un 5. vietu – Kalvin no Baltkrievijas.


Pasākumu apmeklēja vairāki tūkstoši skatītāju, lai vērotu muzikālos uguņošanas priekšnesumus un Latvijā populāru grupu – "Otra puse", "Dzelzs vilks" un "Tumsa" – uzstāšanos. Skatītāji ar sajūsmu uzņēma festivāla dalībnieku sniegumus un sveica tos ar gavilēm un aplausiem.


Festivālu "Uguns paparde" atbalstīja Valmieras pilsētas pašvaldība un organizēja "Petarde" Ltd – viena no lielākajām pirotehnikas kompānijām Latvijā ar vairāk nekā 15 gadus pieredzi uguņošanu organizēšanā. Iepriekš festivāli "Uguns paparde" ir notikuši Rēzeknē, Rīgā, Ikšķilē, Ogrē un Valmierā.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas