Dailes teātrī top kriminālmelodrāma „Mežonīgā pilsēta”

11. maijā Dailes teātrī pirmizrādi piedzīvos Džima Tompsona kriminālmelodrāma „Mežonīgā pilsēta”, ko iestudē režisors Gatis Šmits.

Džima Tompsona populārais kriminālstāsts ir smieklīga un reizē smeldzīga versija par lasītāju un skatītāju iecienītajiem detektīvromāniem un to varoņiem.

...Nav skaidrs, vai Bags Makkena ir spītīgs karstgalvis, vai arī viņu vienkārši vajā neveiksmes. Viņš ir bijis gan policists, gan mīlnieks, gan cietumnieks. Viņa kontā ir ievainots ģenerālis, piekauta līgava un nošauts pārinieks. Meklēdams gaišāku dzīves ceļu, viņš iemaldās kādā pilsētiņā un uzreiz iekuļas nopietnās nepatikšanās. Bagss Makkenna nav īpaši attapīgs, bet viņš skaidri zina, ka draudīgākais vēl tikai sekos. Turklāt situāciju sarežģī tas, ka viņa sirdī ir uzplaukušas nevaldāmas mīlas jūtas pret vietējā šerifa līgavu.

Lomas atveidos Artūrs Skrastiņš, Valdis Liepiņš, Kristīne Nevarauska, Juris Bartkevičs, Rēzija Kalniņa, Sarmīte Rubule vai Ērika Eglija, Pēteris Gaudiņš, Kristaps Rasims un Mārtiņš Počs.

Radošajā komandā režisors Gatis Šmits aicinājis scenogrāfu Rūdolfu Bekiču, kostīmu mākslinieci Keitu un gaismu mākslinieci Māru Vaļikovu. Izrādes muzikālo noformējumu veido komponists Ēriks Ešenvalds.

Iestudējumu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas