Daugavpilī atklās Marka Rotko mākslas centru


24.aprīlī un 25.aprīlī Daugavpilī durvis vērs Rotko mākslas centrs. Atklājot Daugavpils Marka Rotko mākslas centru (DMRMC), abi mākslinieka bērni Kristofers Rotko (Christopher Rothko) un Keita Rotko Praizela (Kate Rothko Prizel), kā arī spilgtas personības no Latvijas piedalīsies centra un Eiropas Komisijas pārstāvniecības rīkotajā diskusijā „Latvija - viena no zvaigznēm. Rotko atgriešanās: iespējas un izaicinājumi”.


Diskusijā tiks runāts gan par Marka Rotko personību, gan Latgales pienesumu no Latvijas nākušo pasaules izcilību kontekstā, gan Rotko radošo mantojumu privātajās un muzeju kolekcijās pasaulē.


Dalībnieki dalīsies domās par Daugavpils Marka Rotko mākslas centra izveidi, nozīmi, starptautisko dimensiju un potenciālo attīstību. Diskusijā piedalīsies mākslas vēsturnieki Eduards Kļaviņš un Ojārs Spārītis, viena no Marka Rotko mākslas centra projekta idejas autorēm Farida Zaletilo. Diskusiju vadīs laikraksta „Diena” mūzikas kritiķis un kultūras nodaļas redaktors Jegors Jerohomovičs.


Apmeklētāji būs aicināti apskatīt Markam Rotko veltīto ekspozīciju – taja skaitā sešu gleznu oriģinālus, ko atvēlējuši viņa bērni, kā arī citas ekspozīcijas Pītera Grifina (Peter Grifin) (Lielbritānija) grafikas, Solomona Geršova (Krievija) gleznas, Pētera Martinsona (Latvija) keramikas darbus un Latgales mākslinieku veikumu. Līdzās tam būs pieejami visi centrā paredzētie pakalpojumi – konferenču sektors, rezidenču programmas, kafejnīca „Arsenāls” u.c.


Foto: Publicitātes foto

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas