Baltijas baleta festivālu atklās ar baletu “Dons Kihots” dzelzceļa stacijā


22.aprīlī plkst. 17.00 tirdzniecības centra "Origo"ā atklās 18. Starptautisko Baltijas baleta festivālu, aizsākot dejas pavasari divu nedēļu garumā ne tikai Rīgā, bet arī citās Latvijas lielākajās pilsētās.


Par tradīciju kļuvušai Starptautiskā Baltijas baleta festivāla atklāšanai šogad paredzēta spoža programma - skatītājiem būs vienreizēja iespēja tirdzniecības centra "Origo" dzelzceļa stacijā baudīt Ludviga Minkusa baleta "Dons Kihots" fragmentus Latvijas Nacionālā baleta izpildījumā, piedaloties arī Latvijas Nacionālās operas orķestrim. Dona Kihota iestudējumu Latvijas Nacionālajā operā kritiķi vērtējuši kā "krāšņu un bagātīgu greznumu it visā" - teatrālajā karnevāla aurā, sulīgi svelmainajās Spānijas noskaņās, sižeta kaislībās un virtuozajās, ugunīgajās dejās.


Festivāla moto "No klasikas līdz avangardam" savu nozīmi nezaudēs arī šogad. Līdzās Latvijas baleta zvaigznēm interesantus un bagātīgus priekšnesumi gaidāmi gan skandināvu Jo Stromgrena un Kassandra Production deju kompānijām, kuru viesizrādes būs skatāmas Rīgā, Rēzeknē un Valmierā. Savukārt ASV deju grupa Step Afrika! ziemeļnieciskās sirdis sola aizraut ar degsmi un galvu reibinošiem stepa ritmiem Preiļos un Rīgā. Interesantu interaktīvo atrakciju "Krēsli" uz Latviju pirmoreiz ārpus Francijas būs atveduši Theatre de la Tete Noire, kurā piedalīties bez maksas varēs kā rīdzinieki, tā arī kuldīdznieki un liepājnieki.


Tradicionāli skaistu mirkļu un emociju pārpilns būs festivāla Galā koncerts.Pasaules zvaigznes LNO 29.aprīlī, kurā baleta šarms un grācija būs vērojama Lielbritānijas, Ukrainas, Vācijas, Nīderlandes, Krievijas, ASV, Tatarstānas un Latvijas baleta solistu izpildījumā.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2022 Visas tiesības paturētas