Daugavpils teātrī pirmizrādi piedzīvos izrāde “Tumšās alejas”Daugavpils teātra šīs sezonas pirmais jauniestudējums ir gaidāms jau 3.oktobrī, kad pirmizrādi piedzīvos „Tumšās alejas” krievu valodā, pēc Ivana Buņina stāstu motīviem. Režisors - Georgijs Surkovs, bet par jauniestudējuma vizuālo noformējumu rūpēsies scenogrāfe Dace Sloka.

„Tumšās alejas” ir Ivana Buņina stāstu krājums, kas sarakstīts laika posmā no 1938. līdz 1945. gadam, pats rakstnieks to uzskatījis par savu labāko veikumu. Georgija Surkova jauniestudējuma pamatā būs septiņi stāsti - „Vizītkartes”, „Tvaikonis „Saratov””, „Aukstais rudens” un citi. Savukārt varoņu stāstus izdzīvos Daugavpils teātra aktieri - Žanna Lubgāne, Mihails Samodahovs, viesmāksliniece no Lietuvas Jovita Balčiunaite, Miroslavs Blakunovs, kurš, tāpat kā Georgijs Surkovs, nominēts šī gada „Spēlmaņu nakts 2014” balvai - „Gada jaunais mākslinieks”. Izrādes režisors atzīmē, ka izrādē skanēs arī krievu romances un varētu pat teikt, ka izrāde būs gana muzikāla.

Nevar neminēt, ka izrāde ir radusies iedvesmojoties no aizvadītā teātra festivāla - laboratorijas „Telpa - Daugavpils 2014”, jo arī šajā festivālā jaunie teātra jomas pārstāvji strādāja ar Ivana Buņina stāstiem un piedāvāja savas intepretācijas. Jau oktobra sākumā šie stāsti būs redzami uz Daugavpils teātra lielās skatuves.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas