Daugavpils teātris viesosies Rīgā un Valmierā


10. janvārī plkst. 18.30 ar monoizrādi latgaliešu valodā "Rūžys byudu golūs" Daugavpils teātris viesosies Valmieras drāmas teātrī, savukārt 27. janvārī šīs sezonas jauniestudējums "Meli" būs redzams Nacionālajā teātrī uz O!Kartes Jaunās zāles skatuves plkst. 14.00 un 18.30.


Monoizrāde "Rūžys byudu golūs" ir Monikas Zīles sarakstīts stāsts par piemīlīgu latgaliešu kundzi labākajos gados, kura, piekopdama māju un gatavodama pusdienas, izstāsta visu savu dzīvi, savijot to ar savas tautas likteni, kutūru, valodu un tradīcijām. Izrādes laikā tās galvenā varone gatavo sava dzimtā novada tradicionālos ēdienus, kurus ikviens varēs nobaudīt pēc izrādes. Izrāde ir pārpildīta ar Latgalei raksturīgo humoru un vieglumu, un pat ja skatītājs nepārvalda valodu, izrādē notiekošais ir viegli saprotams un uztverams. Izrādes režisori - Pēteris Krilovs un Anita Sproģe. Galvenajā lomā - Maija Korkliša.


Oļega Šapošņikova iestudējums "Meli". Kāda dzimumakta un pasaules civilizācijas vēsture vienā cēlienā ir par laulātu pāri, kura attiecības sāk šķobīties pēc sievas nekaunīgas provokācijas, pavedinot vīra labāko draugu. Tas ir stāsts par mīlas trīsstūri, kurā neviens no personāžiem patiesībā nezina, kuru mīl, ar kuru vēlas dzīvot kopā un kāpēc. Atbilžu meklējumos galvenie varoņi neiztiek bez psiholoģiskām manipulācijām vienam ar otru, kuru rezultātā līdz galam nespēj būt atklāti ne pret sevi, ne otru. Tie kļūst par intelektuāliem meklētājiem un analizētājiem, daudz spriežot par to, kas ar viņiem notiek, projicējot savu pieredzi uz sabiedriskiem un politiskiem procesiem. Lomās iejutīsies Andris Bulis, Karina Lučiņina un Māris Korsiets.


Biļetes iespējams iegādāties Valmieras Drāmas teātra un Nacionālā teātra kasēs, kā arī "Biļešu paradīzes" kasēs visā Latvijā.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas