Dāvis Sīmanis pabeidzis filmu par Gaismas pils celtniecību


14. novembrī, kinoteātrī Splendid Palace notiks pirmizrāde režisora Dāvja Sīmaņa pilnmetrāžas dokumentālajai filmai par Latvijas Nacionālās bibliotēkas celtniecību "Pēdējā tempļa hronikas".


Filma stāsta par cilvēku un cīņu par viņa radošo ideju realizēšanu, bet pats svarīgākais – par vienas celtnes – jaunās Latvijas Nacionālās bibliotēkas – likteni. Ar poētisku minimālismu filma izseko jaunās ēkas būvniecībai: no pirmsākumiem vēl tukšā un pamestā būvbedrē līdz pat daudzkārt apspriestajam pabeigtās Gaismas pils siluetam. Vērojot un vizuālā simfonijā sakārtojot celtniecības darbu, filmas veidotāji būvlaukumā ir saskatījuši mitoloģisku un rituālu kārtību, tādējādi radot asociācijas ar augstāko garīgo celtņu – tempļu – būvniecību agrāk vēsturē.
Filmu veidojuši arī operators Andrejs Rudzāts, skaņu operators Normunds Kļaviņš, skaņu režisors Anrijs Krenbergs un komponists Voldemārs Johansons.


Filma, kas veidota četrus gadus, tapusi studijā Ego Media.


Kino režijā Dāvis Sīmanis debitēja 2006. gadā ar dokumentālo filmu Versija. LNO, kas veltīta Latvijas Nacionālās operas ēkas atjaunošanas desmitgadei. Par šo filmu režisors ieguva Nacionālā filmu festivāla balvu Lielais Kristaps par labāko debiju.


2009. gadā Dāvja Sīmaņa dokumentālā filma Valkyrie Limited, kas ataino režisora Viestura Kairiša darba procesu Latvijas Nacionālajā operā, iestudējot Riharda Vāgnera operu Valkīra, saņēma starptautisko filmu kritiķu balvu (FIPRESCI) Nacionālajā filmu festivālā Lielais Kristaps.


2010. gadā izveidotā dokumentālā filma Pasaules skaņas (līdzautors – Gints Grūbe) atklāj diriģenta Māra Sirmā un mūsdienu komponistu radošo darbu pie projekta Pasaules Saules dziesmas. Filma ieguvusi balvas arī starptautiskos filmu festivālos, tostarp vienā no Eiropas nozīmīgākajiem starptautiskajiem dokumentālo filmu festivāliem Leipcigā.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas