Koris “Minjona” starptautiskajā koru čempionātā izcīna platīna medaļu


Latvijas Universitātes sieviešu koris „Minjona” diriģenta Romāna Vanaga vadībā 11. novembrī Ķīnā notikušajā starptautiskajā koru čempionātā izcīnījis augstāko iespējamo apbalvojumu – Platīna medaļu, kā arī naudas balvu 500 eiro apmērā.


Koris „Minjona”, kas Ķīnā uzturēsies līdz 14. novembrim, piedalās ne tikai Siņhai (Xinghai) pirmajās starptautiskajās koru meistarsacīkstēs, bet sniedz arī paraugstundas un apmācību latviešu kordziedāšanā tam speciāli rīkotajā simpozijā. Tādējādi ar savu dalību un spožajiem panākumiem koris reklamē Rīgu kā nākamo Pasaules koru Olimpiādes norises vietu. Koris pilda arī sava veida vēstnieku uzdevumu, aicinot meistarsacīkšu dalībniekus pieteikties dalībai nākamajā Pasaules koru olimpiādē, kas notiks Rīgā 2014. gadā, kad Rīga būs Eiropas kultūras galvaspilsēta. Pasaules koru olimpiādes Rīgā organizētāji ir nodibinājums „Rīga 2014”.


„Ķīnas konkursā piedalījās kori, kas ir ieguvuši izcilus panākumus citos starptautiskajos konkursos, līdz ar to „Minjonas” panākums ir ļoti augstu vērtējams. Platīna godalga ir augstāka par ierasto zeltu, un to izveidoja speciāli šim konkursam, jo visi aicinātie kori spēj dziedāt zelta līmenī. Koris ir uzsācis darbu simpozijā un rīt dziedās preses konferencē visiem lielākajiem Ķīnas medijiem,” stāsta kora diriģents Romāns Vanags.


„Minjona” ir meiteņu koris, kas izveidots 1975. gadā ar mērķi bagātināt Latvijas Universitātes kultūras dzīvi un veicināt augstskolas atpazīstamību. Neskatoties uz arvien mainīgo „Minjonas” dziedātāju sastāvu, pateicoties nopietnam diriģentu un kormeistaru darbam un iedibināto tradīciju kopšanai, koris kopš tā dibināšanas nodrošina augstu kordziedāšanas kvalitāti, atpazīstamību un labo slavu gan Latvijā, gan ārvalstīs.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas