Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā apskatāma izstāde „Parastā dzīve”No 2014. gada 4. jūnija līdz 29. jūnijam Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja 3. stāva foajē būs skatāma tekstilmākslinieces Lilitas Bauģes personālizstāde–diplomdarbs „Parastā dzīve”.

Izstāde piedāvā paraudzīties uz cilvēka ikdienas dzīvi kā interesantu un aizraujošu spēli, kas, mainot noteikumus un līmeņus, ieliek tās dalībnieku dažnedažādās situācijās un lomās. Katram dzīves posmam raksturīgi savi spēles noteikumi un stratēģijas, savas tradīcijas, simboli, asociācijas un kuriozi – šie ir instrumenti, ko jaunā tekstilmāksliniece Lilita Bauģe izmanto darbu radīšanā ar mērķi aicināt jebkura vecuma skatītāju atpazīt personiskās un kolektīvās dzīves pieredzi.

Ekspozīcijas kopainu veido desmit dažāda formāta, materiāla un tehniku tekstilmākslas stājdarbi un objekti, kas stāsta par pavisam parasta cilvēka gadu gājumu no dzimšanas līdz aiziešanai mūžībā, apstājoties, autoresprāt, nozīmīgākajās pieturvietās. Mākslinieces radītie tēli atklāj gan viņas dziļi subjektīvo dzīves uztveri, gan visiem labi zināmu un saprotamu vērtību nozīmi, kur universālais reizēm var pārvērsties par neparasto. Lilitas Bauģes darbi uzrunā ar emocionāli kāpinātu iekšējo dramaturģiju, demonstrējot cilvēka dzīvi visā tās krāsainībā – smiekli mijas ar asarām, mīlestība iet roku rokā ar nodevību. Šobrīd māksliniece padziļināti pēta sievietes lomu un nostāju mūsdienās, mudinot ikvienu uzdot sev eksistenciālos jautājumus un meklēt atbildes uz tiem.

Lilita Bauģe ir Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Tekstilmākslas apakšnozares studente, 2012. gada „Mecenātes Ināras Teterevas stipendijas mākslā” stipendiāte, kas aktīvi piedalās tekstilmākslas izstādēs, kā, piemēram, projektā „Tekstils LV”, „Chemin de fer” Varšavas Mākslas akadēmijā u.c. Raksturojot „Mecenātes Ināras Teterevas stipendijas mākslā” laureātus, Latvijas Mākslas akadēmijas rektors profesors Aleksejs Naumovs teicis: „Lilitu izceļ domāšanas vēriens, asprātība, āķīgums, monumentāli risinājumi, kas tiek attīstīti trijās dimensijās, kā arī starpdisciplināra pieeja.”

Lilitas Bauģes personālizstāde „Parastā dzīve” ir LMA Tekstilmākslas katedras vadībā izstrādāts bakalaura darbs, kas tapis ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu.

Ieeja izstādē ir bez maksas.

Foto: Publicitātes
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas