Dienliliju mirkļa burvība Dabas muzejāLatvijas Dabas muzejā no 31. jūlija līdz 3. augustam izstādē „Dienlilijas 2014” būs apskatāmas simtiem dienziežu, kas tiek dēvētas par perfektām daudzgadīgajām puķēm, jo spēj paciest sausumu, augt dažādās vidēs, kā arī neprasa īpašu aprūpi.

Skaistziedes izstādei sarūpēs SIA „Hedera Pluss” sadarbībā ar Latvijas dienliliju kolekcionāriem.Izstādē katru dienu būs aplūkojamas līdz pat 200 dažādu dienliliju (Hemerocallis), bet kopumā četru dienu laikā apmeklētāju vērtējumam tiks eksponētas līdz pat 400 dažādu šķirņu.

Dienliliju izstāde ir īpaša ar to, ka ziedi vāzēs tiek nomainīti katru dienu.Dienlilijas jeb viendienītes uzplaukst rīta agrumā, bet vakarā – novīst. Krāšņā skaistuma īslaicīgums ir tikai šķietams, jo dārzā dienliliju vienā cerā var uzziedēt līdz pat vairākiem simtiem ziedu, katru dienu atverot arvien jaunus ziedpumpurus, un tā līdz pat astoņām nedēļām.

Dienziedes ir ļoti viegli kopjamas, jo to kuplās lapas pasargā augu no uzmācīgajām nezālēm, augsnes izkalšanas vai pārmērīga mitruma, tāpēc nereti tās sauc arī par slinko vai aizņemto cilvēku ziediem. Šo brīnišķīgo augu selekcija sākta tikai 20. gadsimta 30.gados. Mūsdienās skaistziedes kļuvušas populāras visā pasaulē, ir izveidotas ārkārtīgi daudz šķirņu – tiek minētas vairāk nekā 60 000.

Izstādē apmeklētāji varēs skatīt skaistos ziedus, uzzināt par selekcijas jaunumiem, konsultēties ar ekspertiem un iegādāties stādus.

Foto: Publicitātes
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas