Freshlyground koncertu Rīgā 26. jūlijā iesildīs pašmāju The Coco’nuts26. jūlijā Daugavas krastā, Vecrīgā uz jumta, Daugavas koncertzālē ar koncertprogrammu viesosies afrikāņu grupa Freshlyground. Viņu uzstāšanos atklās latviešu mūziķu apvienība The Coco’nuts.

Freshlyground plašāku popularitāti iemantoja, piedaloties un kopīgi ar Shakira izpildot FIFA 2010. gada kausa izcīņas oficiālo dziesmu Waka Waka (This Time for Africa). Grupa, kuras saknes meklējamas Dienvidāfrikā, Zimbabvē un Mozambikā, pastāv jau 12 gadus, un klausītājiem Latvijā vislabāk zināma pēc dziesmām Doo Be Doo un I’d Like, kā arī tās elektroniskās mūzikas versijas producenta Mt Eden apdarē – Sierra Leone. Grupas dalībnieces Zolani un Kyla-Rose ir plaši atpazīstamas sievietes Āfrikā un Eiropā, Dienvidāfrikā nodēvētas pat par sava laika ikonām. Fanku, soulu un afrikāņu etno pārstāvošā grupa Rīgā viesosies 10 cilvēku sastāvā, un izpildījumā varēs dzirdēt gan vijoles un afrikāņu nacionālos instrumentus, gan flautu un dzidrus vokālus.

The Coco’nuts kā iesildošo grupu izvēlējies koncerta organizators IC Concerts, un to kā daudzsološu un talantīgus māksliniekus vienojošu atzinuši Freshlyground dalībnieki. The Coco’nuts vokālistus pavada saksofons, taustiņinstrumenti un citi instrumenti, izpildot pozitīvo, pašsacerēto mūziku. Mākslinieki, kā daudzi aktuāli jaunie mākslinieki, nevēlas sevi pieskaitīt vienam mūzikas stilam, un savā daiļradē apvieno fanku, blūzu, roku un svingu. Grupa darbību uzsākusi tikai pirms nepilniem diviem gadiem, taču jau paspējusi sniegt vairākus koncertus, uzkrājot pieredzi tādos muzikālos notikumos un vietās, kā Bildes, Pērle, LMA Karnevāls, Positivus festivāls, Baltā nakts un Kalnciema kvartāls, kur šajā pavasarī tika prezentēts The Coco’nuts debijas EP mini albums Appetizer.

26. jūlijā Daugavas koncertzālē ieeja no 19:00. 20:00 uzstāšanos sniegs The Coco’nuts, savukārt 21:00 uz skatuves kāps Freshlyground. Uz koncertu pieejamas stāvvietas un sēdvietas, tās var iegādāties Biļešu Paradīzē.

Foto: Publicitātes
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas