Diriģentes Ilgas Radziņas 80 gadu jubilejas koncerts13. decembrī plkst. 16.00 Kultūras un atpūtas centrā IMANTA Meža darbinieku vīru koris „Silvicola” aicina uz koncertu par godu izcilajai Latvijas kultūras darbiniecei, diriģentei Ilgai Radziņai, atzīmējot viņas 80 gadu jubileju.

Ilga Radziņa mākslinieces un diriģentes gaitas ir sākusi 1957.gadā kā Saulkrastu sieviešu kora diriģente, vienlaikus studējot Latvijas konservatorijā Mendeļa Baša kordiriģēšanas klasē. Ievērojamākie sasniegumi gūti darbā ar Rīgas Kultūras tehnikuma Tautas sieviešu kori “Avots” (1962.g.-1992.g.), sieviešu kori “Jumara” (1986.g.-1992.g.) un citiem kolektīviem.

1980.gadā I.Radziņa bija viena no Meža darbinieku vīru kora „Silvicola” dibinātājām un jau 35 gadus ir tā diriģente. I.Radziņa joprojām piedalās visos “Silvicola” koncertos, smalki interpretējot iestudētās dziesmas.

“Silvicola” šā gada oktobrī Beiras (Portugāle) koru konkursā ieguva sudraba godalgu, pašlaik gatavojas 35 gadu jubilejai 2015. gada aprīlī, piedalās valsts mēroga pasākumos, skatēs, Dziesmu svētkos un vienmēr ir skaitliski lielāko un labāko Latvijas vīru koru vidū. Kora dziedātāju balsis ir skanējušas visos Latvijas novados, arī ārzemēs – Lietuvā, Igaunijā, Ukrainā, Gruzijā, Krievijā, Baltkrievijā, Vācijā, Čehijā, Itālijā, Portugālē, Anglijā, Zviedrijā, Dānijā, Ungārijā, Slovākijā, Spānijā, Maltā, Argentīnā, ASV.

Koncertā piedalās arī koncertmeistars Ritvars Knesis. Ieeja koncertā bez maksas.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas